Türkiye'nin en iyi haber sitesi

diş çürüğünü önlüyor!

Daha önce yapılan çalışmalarla yeşil çayın ağız kanserini önlemede etkili olduğu ve tüketimi ile dişeti hastalıkları oluşumu arasında ters bir ilişki olduğu bulunmuştur. Yeşil çayın yine içeriğindeki kateşin ile diş çürüğüne yol açan bakterileri ve enzimlerini baskılayarak, dişe yapışmasını engelleyerek diş çürüğünü de önlediği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 10.3.2018 11:49 Güncelleme Tarihi: 12.3.2018 12:52
Yeşil çay diş çürüğünü önlüyor!

Restoratif Diş Tedavisi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Yeşim Şeşen Uslu, ''Bitkiler, sebze ve meyveler antioksidan içermektedirler. Antioksidanlar 'serbest radikaller' olarak isimlendirilen maddelere karşı etki gösterirler. Günümüzde sentetik antioksidanlar hakkındaki kuşkulardan dolayı, insanlar doğal antioksidanları (bitkilerde bulunan) tercih etmektedir.

BİTKİSEL KAYNAKLI ÜRÜNLERİN, DENTAL PLAK VE ORAL HASTALIKLARIN TEDAVİSİNDE YAYGIN

Literatürde bitki ekstraktlarının antioksidan etkilerinin incelendiği birçok çalışma bulunmaktadır. Bitkisel kaynaklı ürünlerin, dental plak ve oral hastalıkların tedavisinde yaygın olarak kullanılan kimyasallara alternatif olarak kullanılabileceği de düşünülmektedir. Bitkiler sentezledikleri pitokimyasallar ile oral sağlığı olumlu etkilemektedir. İçerdikleri polifenoller ile enflamasyon kontrolü, detoksifikasyon, antikanser, kilo verdirici etkileri bulunmaktadır'' dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Yeşil çay diş çürüğünü önlüyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN