Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kiloları verirken yalnız değilsiniz

Online diyet programı ’ta, sağlıklı beslenme şeklinin benimsenmesi ve fazla hareket edilmesi hedefleniyor. Kullanıcılar, kendi başlarına diyet yapanlara göre 8 kat veriyor

Giriş Tarihi: 22.6.2018
Kiloları verirken yalnız değilsiniz
Kilo vermek için kalorileri saymaktan çok daha fazlası var. Daha sağlıklı seçimler yaparsanız ve alışkanlıklarınızı değiştirirseniz kilo verirken daha iyi hissedecekseniz. 2015'te Weight Watchers International isimli sağlıklı yaşam şirketi tarafından başlatılan online diyet programı kilo vermek isteyenlerin daha sağlıklı bir beslenme şeklini benimsemesini ve daha fazla hareket etmesini hedefliyor.

NASIL YAPILIYOR?
Türkçe'ye "kilo takibi" ya da "kilo gözlemcisi" olarak da çevrilebilecek programı uygulamak için şirketin web sitesine üye olunuyor ve belli bir ücret karşılığında kilo verme sürecinde yararlanılmak istenilen hizmet seçiliyor. Sitede OnlinePlus, Meetings (Toplantılar) ve Personal Coaching (Kişisel Koç) olmak üzere üç farklı destek bulunuyor. OnlinePlus hizmetinde bu diyete uygun yemek seçenekleri ve aynı diyeti yapan kişilerle etkileşim kurarak onlardan destek alma imkânı sunuluyor. Meetings isimli desteği satın aldığınızda OnlinePlus'taki imkânların yanı sıra diyet gruplarıyla toplantı yapabiliyor ve bu konuda başarılı olmuş kişilerden destek alabiliyorsunuz. Coaching desteğini seçenler ise kendileriyle birebir ilgilenecek bir koçla muhatap olabiliyor. En iyi 40 diyeti sıralayan US News'in listesinde 4'üncü sırada yer alan bu diyette yenilen her gıda SmartPoints (Akıllı Puanlar) isimli bir sistem dahilinde puanlanıyor. Örneğin akşam yemeği için hamburger ve tam buğday ekmeğinden yapılmış sandviç arasında tercih yapacaksınız. Programdaki puanlama sistemi, her iki seçenek aynı kalori değerine sahip olsa da sandviçi daha akıllı bir tercih olarak gösteriyor.

PUANINA GÖRE YE
Weight Watchers'ın puanlama sitemindeki beslenme planında üyeler kalorisi, doymuş yağ ve şeker oranı daha az olan yiyeceklere yönlendiriliyor. Bunun yanında günlük SmartPoints hedefinizi aşmamak kaydıyla istediğiniz şeyi yemekte özgürsünüz. Mobil cihazlara indirilebilen Weight Watchers uygulamasıyla her an her yerde 290 bin gıdanın puan değerini görebiliyor ve akıllı tercihler yaparak diyetinize emin adımlarla devam edebiliyorsunuz. Örneğin Bolonez makarna çok kalorili olduğundan bu sistemde büyük bir puan değerine sahip. Taze meyve ve sebzelerin puanı ise sıfır. Ancak meyve suyu, kuru meyveler ve nişastalı sebzeler daha kalorili olduğundan belli puan değerlerine sahip. Sitede diyet yapmak isteyenler için puan değerinin de belirtildiği binlerce yemek tarifi bulunuyor. Diyet vejetaryenler, glütensiz beslenenler ve başka beslenme tercihi olan kişilere de uygun seçenekler sunuyor.

TOPLANTILAR NASIL GEÇİYOR?
Weight Watchers diyetini yapanların ilk iki ayda diğer aylara göre yüzde 15 daha fazla kilo kaybettikleri belirtiliyor. Şirketin yürüttüğü bir araştırmaya göre Weight Watchers toplantılarına katılan ve uygulamayı kullanan kişiler, kendi başlarına diyet yapanlara göre 8 kat daha fazla kilo kaybediyor. Üyeler toplantılarda tartı hedeflerini başarıp başaramadığını diğer üyelerle paylaşıyor. Başarı ve başarısızlık arasındaki sebepler masaya yatırılarak daha iyi yol haritaları oluşturulmaya çalışılıyor.. Ancak üyeler arası toplantılar size hitap etmiyorsa bir uzmandan 7/24 yardım alarak kendinize özel bir diyet list

EGZERSİZ DESTEĞİ
Daha fazla kilo vermek için egzersiz şart. Kişiye yaptığı egzersizler karşılığında Fitpoints sistemi dahilinde bir puan değeri veriliyor. Sadece egzersiz yaparken değil, temizlik, köpek gezdirme gibi etkinliklerle de puan kazanabiliyor ve hareketli bir yaşam tarzını benimsemek için motive olabiliyorsunuz.

DİĞER DİYETLERE GÖRE SIRALAMASI
Tüm kategorilerde 4'üncü.
Sağlıklı beslenme kategorisinde 5'inci.
En hızlı kilo verdirten diyetlerde 1'inci.
En iyi kilo verdirten diyetler kategorisinde 1'inci.
Takip edilmesi en kolay diyetler listesinde 2'nci.
Kalp dostu diyetlerde 14'üncü.
Diyabetle mücadelede 3'üncü.

YARIN: MIND DİYETİ
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kiloları verirken yalnız değilsiniz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN