Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sonbaharda cilde yoğun nemlendirme kürleri şart

Yaz boyunca deniz, güneş ve kum; cildimizi kurutup yıprattı. Sonbaharda bu hasarı telafi etmek için harekete geçmelisiniz. Günlük nemlendirici kreminizi düzenli olarak sürerken, haftalık nem maskelerini uygulamayı da ihmal etmeyin

Giriş Tarihi: 10.9.2019
Sonbaharda cilde yoğun nemlendirme kürleri şart
Yazın güneş, kum ve denizin ciltte yapmış olduğu kurumalar, yıpranmalar, yaşlılık belirtileri ve lekeler sonbaharda telafi edilmek zorunda.
Telafi edilmediği zaman bu sorunlar büyüyerek daha farklı boyutlara varıyor. Bu sebeple yapılacak en önemli şey cilt bakımları. Medikal Estetik Hekimi Dr. Osman Bulutlar, tatil dönüşü cilt bakımının önemini anlattı ve tüyolar verdi…
Yaz bitti. Yaz boyunca cildimizin bakımına özen gösterdik.
Bronz ve parlak görünüyoruz.
Ancak derimize yakından bakınca ultraviyole ışınlarının, rüzgarın, havuzlardaki klorun derimizi kabalaştırdığını, pullandırdığını, kuruttuğunu, ultraviolenin oluşturduğu serbest radikallerin kolajen üzerindeki olumsuz etkilerini, derinin lekelendiğini, mevcut lekelerin koyulaştığını görürüz.

PEELING YAPTIRIN

Cilt bakımımıza tüm yıl boyu özen göstermek gerekir. Ancak yaz sonrası biraz yoğun bakım ve profesyonel yardım gerekli olacaktır.
Peeling; derinin parlaklığını, canlılığını ve sağlıklı görünümünü geri getirir.
Bitkisel ve meyve asit peelingler ile gerekirse mikrodermabrazyon bu konuda idealdir.
Peeling; kan dolaşımını uyarır, kullanılan hyaluronik asit, aloevera, allantoin gibi nemlendirici ve yapılandırıcı ajanların derinin alt tabakasına geçmesine fırsat verir.
Günlük nemlendirici krem ve haftalık nem maskelerin yanı sıra yoğun nemlendirme kürleri yapılmalıdır. Deriye penetrasyonu yüksek nemlendirici ürünler tercih edilmelidir.
Çok kuru ciltler için en iyi tedavi yöntemi, kontrol altına almak ya da önlemek üzerine olmalıdır. Bu aşamada en etkili yöntem, cildi sürekli olarak ihtiyacına göre nemlendirmek olacaktır.
Eğer cilt rahatsızlığı veya cildi etkileyen herhangi bir kronik hastalığınız yoksa birtakım tedbirlerle ve bireysel çabalarla bu sorundan kurtulmak mümkündür.
Bu cilt bakımları sadece kadınlar için değil, erkekler için de geçerli. Erkekler cilt bakımlarını kendileri bir şekilde yapıyorlar ancak ciltteki temizlenmeyi tam anlamıyla sağlıklı bir şekilde yapamıyorlar.
Yani erkeklerinde kadınlar gibi cilt bakımı yaptırması şart.

BİTKİSEL ÜRÜNLERDEN YARARLANIN

Günümüzde kadınlar arasında botoks ve dolgu çok yaygın. Tatil dönüşü, işe başlamadan önce botoks ve dolgu bakımları yapılıp, oluşan kırışıklıkların ortadan kaldırılmasında fayda var.
Sonbaharla birlikte hem sıcaklar azaldığından, hem de şehre ve iş hayatına dönüş başladığından; gözaltı, göz kapağı ve cilt sarkmalarına yönelik operasyonlar ön plana çıkıyor.
Leke mücadelesi de önem kazanıyor. Cilt lekelerine karşı; C vitamini, salisilik asit, arbutin içeren kremler ve zeytin yaprağı gibi bitkisel ürünler kullanılabilir.
İstenirse mezoterapi ve dermapen gibi uygulamalar için profesyonel destek alınabilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sonbaharda cilde yoğun nemlendirme kürleri şart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN