Başkan Toçoğlu’ndan Esnafa Müjde

Giriş Tarihi: 8.3.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Başkan Toçoğlu’ndan Esnafa Müjde
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Erenler’de bulunan Büyükşehir Belediyesi Sebze ve Meyve Hali arazisi için kısa süre içerisinde ihaleye çıkacaklarını açıkladı. Daha önce Başkan Toçoğlu meyve ve sebze sektörü potansiyelinin genişletilmesi amacı ile halde gerekli projelerin başlatılacağını duyurmuş, hal esnafının temel ihtiyaçlarına dönük yapıcı adımların atılacağını müjdelemişti.
HAL İÇİN İLK ADIM
Başkan Zeki Toçoğlu, “Yeni yatırımlarımızla esnafımızı çağın gerekliliklerine uygun yeniliklerle buluşturuyoruz. Geçtiğimiz yıllarda süpürgeci esnafımız için Süpürgeciler Sitesini inşa etmiş, şehir merkezinde kalan Hayvan Pazarı’nı Alancuma’ya taşımıştık. Yine Erenler’de sıkışıklığa sebep olan tır garajını kaldırmış, nakliyeci esnafımız için modern bir Tır-Kamyon Parkı ve Nakliyeciler Sitesi inşa etmiştik. Kısa süre önce Büyükşehir Sebze ve Meyve Halinde de yeni bir çalışma başlatacağımızı duyurmuştuk. Hamdolsun bu kapsamda ilk adımımızı atıyoruz” dedi.
İHALE 16 NİSAN PERŞEMBE
Hal arazisinde başlatılacak çalışmalara değinen Başkan Toçoğlu, “İlk etapta yaklaşık 30 dönümlük hal arazisini satışa çıkarıyoruz. 16 Nisan Perşembe günü gerçekleştirilecek ihalenin ardından meyve sebze sektörünün potansiyeli ve halin işleyişine daha modern çözümler sunacak yeni hal binası için çalışmalarımız başlayacak. Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz. Yeni projemizi hal esnafımızın ihtiyaçları doğrultusunda birlikte planlayacak, katılımcı bir yatırım hayata geçireceğiz. Şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
MUHAMMEN BEDEL 30 MİLYON TL
İhalenin ayrıntıları ile ilgili bilgiler veren Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar ise, “Belediyemize ait Büyükşehir Sebze ve Meyve Halinin bulunduğu yaklaşık 30 dönümlük arazinin satışını gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda 16 Nisan Perşembe günü, saat 14.30’da ihaleye çıkacağız. Kapalı Zarf Usulü ile yapılacak ihalenin muhammen bedeli 30 Milyon TL olarak belirlendi. Sebze ve meyve sektörü çalışanları ve şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Toçoğlu’ndan Esnafa Müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN