Öğrenciler Almış Olduğu Eğitimi Uygulamaya Döktü

Giriş Tarihi: 20.3.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:34
Öğrenciler Almış Olduğu Eğitimi Uygulamaya Döktü
Akyazı Mesleki Eğitim Merkezinde Berberlik ve Kuaförlük meslek dallarında eğitim alan öğrenciler öğretmenleriyle birlikte sosyal sorumluluk proje kapsamında saç kesimi ve bakım konularında almış oldukları eğitimi yerinde pekiştiriyorlar.
Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği okullarda geleceğin usta adayları öğrenmiş oldukları saç kesimi ve bakım konularını okulda okuyan minik öğrencilere ücretsiz saç tıraşı ederek geleceğe hazırlanıyor. Sosyal sorumluluk projesinde usta öğretici olan İbrahim Keleş okullarda yapmış oldukları çalışmayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Geleceğimizin usta adayı kalfalarımız almış oldukları eğitimlerini pekiştirmek için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün izniyle okullarda okuyan öğrenciler traş ediyorlar. Mart ayı içeresinde 140 öğrencimizi ücretsiz sac tıraşı yapmayı hedefliyoruz. Projemizde bize destek olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir ve Okul Müdürlerimize teşekkür ederim” dedi.
Usta öğretici Keleş okullarda öğrencilerden güzel tepki aldıklarını ifade ederek “Kuaförlük mesleğinde çocuk traşı etmek oldukça zordur okullarda berber koltuğunu gören çocuklar kendi istekleriyle sıraya girerek kalfalarımıza istedikleri sac kesimini oluyorlar” diye konuştu. Sosyal sorumluluk projesinde şuana kadar Madanoğlu Orta Okulu, A Hasnun Tunçsoy Okulu ve Paris İlköğretim Okullarıda okuyan öğrenciler Kuaför kalfaları tarafından sac tıraşı yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciler Almış Olduğu Eğitimi Uygulamaya Döktü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN