Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TKB’den Coşkulu Balo Gösterimi

Giriş Tarihi: 22.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 11:09
TKB’den Coşkulu Balo Gösterimi
Türk Kadınlar Birliği (TKB) Şubesinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü balosu bu yılda 21 Mart gecesi kalabalık bir katılımla gerçekleştirildi.
Gerçekleşen baloya STK temsilcileri, çok sayıda siyasi parti temsilcisi katıldı. Program TKB Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan’ın konuşmasıyla başladı. Yağan, “Bu gecenin düzenlenmesinin amacı eğitime destek vermektir. Bilindiği gibi bu ay içerisinde dünya kadınlar günü bir kez daha çeşitli etkinliklerle ülkemizde ve dünyada barış ve sevgi dileklerimizi ileterek kutladık. Demokrasi ile kadın haklarının bir bütün olduğunu sürekli vurgulamaktan vazgeçmemiz asla mümkün değildir. Kadınlarımızın ileri, çağdaş ve katılımcı bir duruma gelebilmeleri için laikliğinin ve demokrasinin savunucuları olmaları gerekmektedir. Kadınların dar çerçeveden çıkıp, üreten kadın, girişimci kadın konumuna gelebilmeleri için devlet, yerel yönetimler, gönüllü kuruluşların işbirliği ile mümkün olabilecektir. Kadınların istihdam olanaklarından daha fazla yararlanması içini ülkelerin ekonomik koşullarının gelişmesine olduğu kadar geleneksel ataerkil yapının değişmesine de bağlıdır. Bu nedenle sekiz mart dünya kadınlar günü kadınlar için çok önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyoruz. İstiyoruz ki ülkemizde kadın cinayetlerinin olmadığı çocuklarımızın mutlu olduğu, erkeklerimizle yan yana güzel gelecekler diliyoruz. Çünkü kadın anadır, barıştır, özgürlüktür, havadır, sudur, ekmektir” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Türk Kadınlar Birliği üyelerinin hazırladığı hediyeler çekilişle sahiplerine verildi. Son olarak günün anlam ve önemini anlatan bir tablo açık artırmaya çıkarıldı. Açık arttırmada 2 bin TL ile Ersin Gürsel tabloyu satın aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TKB’den Coşkulu Balo Gösterimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN