Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Görünmez Kahramanlar Sabaha Kadar Temiz Bir Çevre İçin Çalışıyor

Giriş Tarihi: 5.4.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:53
Görünmez Kahramanlar Sabaha Kadar Temiz Bir Çevre İçin Çalışıyor
Adapazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, herkes uyurken gece kaldırımları süpürüp çöpleri toplayarak sokakları ertesi güne hazır bırakıyor.
Adapazarı Belediyesi temizlik ekipleri, gece-gündüz, yaz-kış demeden 24 saat görev yapıyor. Belediye Temizlik Müdürlüğü tarafından gece gündüz olmak üzere iki ekibe ayrılan temizlik görevlileri temiz bir Adapazarı için sabaha kadar çalışıyor. 2014 Mart ayından sonra 26 mahalle ve köyün daha Adapazarı Belediyesi’ne bağlanmasıyla mahalle sayısı 83’e çıkan Adapazarı Belediyesi, her bölgeye eşit hizmet verebilmek için şehrin dört bir yanına dağılarak hem sokakları süpürüyor hem de çöp topluyor.
Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’nin her zaman “Görünmez Kahramanlarımız” olarak tabir ettiği Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri herkes uykudayken çöpleri topluyor, sokakları süpürüyor ve arkasından yıkıyor. Akşam saat: 20.00’da göreve başlayan gece ekibi sabah gün ağarana kadar sokakları temizliyor. Sabah tekrar değişen ekip de, hem yaya hem süpürme hem de çöp kamyonları ile akşam saatlerine kadar görevlerini büyük bir özveriyle yerine getiriyor. Kışın yağmur ve karda, yazın sıcakta sokakların temizliği için çalışan ekipler, sokakları sabaha kadar hiç kullanılmamış gibi temizleyerek bırakıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Görünmez Kahramanlar Sabaha Kadar Temiz Bir Çevre İçin Çalışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN