Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kitap Dostları Faik Baysal’da Buluşuyor

Giriş Tarihi: 1.7.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 2.7.2015 09:03
Kitap Dostları Faik Baysal’da Buluşuyor
Büyükşehir Belediyesi Faik Baysal Kütüphanesi farklı alanlarda okuma yapma ayrıcalığı sunan yaklaşık 20 bin eser ile kitapseverleri misafir etmeye devam ediyor.
Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Faik Baysal Kütüphanesi 20 bine yaklaşan eser sayısı ile kitapseverleri ağırlamaya devam ediyor. Kent Park içerisinde hizmet sunan kütüphanenin yeni kültür sanat buluşmalarına ev sahipliği yaptığını aktaran Kültür ve Sanat Şube Müdürü Adem Turan, yeni merkezde farklı disiplinlerde okumalar yapabilme ayrıcalığı sunduklarını, bu şekilde üye sayılarının 10 bine yaklaştığını açıkladı.
Turan, “Kütüphanemizde roman ağırlıklı olmak üzere tarih, felsefe, sanat, psikoloji ve çocuk kitapları türünde kitaplarımız bulunmakta. Eser sayımız her geçen gün daha da artıyor. Özellikle yoğun ilgi gören çevre ve doğa türündeki kitap sayımızı genişletiyoruz. Ortaokul ve lise öğrencilerinin yanında üniversite öğrencilerimiz de kütüphanemizden yararlanıyor” diye konuştu. Adem Turan açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “Kitapseverler kütüphanede yer alan eserleri 15 gün ödünç alabilmekte. Bu sürecin sonunda üyelerimize telefon üzerinden mesaj gönderilerek hatırlatma yapıyoruz. Sabah 8.00 akşam 19.00 saatleri arasında hizmet sunan Faik Baysal Kütüphanesi, üniversite öğrencilerimize kolaylık sunmak için sınav zamanlarında gece saat 00.00’a kadar misafirlerini ağırlıyor. Kitap dostu tüm hemşerilerimizi Faik Baysal’a bekliyoruz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kitap Dostları Faik Baysal’da Buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN