Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Serdivan’da Rumeli Rüzgarı Esti

Giriş Tarihi: 11.7.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Serdivan’da Rumeli Rüzgarı Esti
Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği etkinlikte ilk olarak Map Hoytag Halk Oyunları Ekibi sahne alarak Balkan ve Rumeli yöresine özgü figürleri sergiledi.
Map Hoytag’ın ardından Rumeli türkülerinin genç yorumcusu Cüneyt Şentürk sahneye çıktı ve kendisini dinlemeye gelen misafirlerine iki saat boyunca birbirinden güzel türküleri seslendirdi. Program boyunca söylediği parçalara etkinlik alanındakilerin de eşlik ettiği Şentürk, zaman zaman sahneden inerek şarkılarını kalabalığın arasında söyledi.
Program sonunda Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Bayraktar desteklerinden dolayı Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a plaket takdim ederken, Başkan Alemdar da günün anısına Ahmet Bayraktar’a ve sanatçı Cüneyt Şentürk’e çiçek takdim etti. Dernek standını da ziyaret eden Başkan Yusuf Alemdar, bu tür etkinliklerin insanların kaynaşmasına vesile olduğunu ifade ederek, “Bugün de Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği’mizin düzenlediği Rumeli esintileri konserinde hemşehrilerimizle buluştuk. Gerçekten sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen etkinlikle sivil toplum kuruluşlarının toplum üzerindeki birleştirici etkisini bir kez daha gördük. Biz de imkanlarımız ölçüsünde her alanda lokomotif görevi gören STK’larımızla bir arada olmaya ve güzel olan her şeye birlikte imza atmaya devam edeceğiz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Serdivan’da Rumeli Rüzgarı Esti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN