Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Kurban Kesimi Yapılacaklar Uyarıldı

Giriş Tarihi: 21.9.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 21.9.2015 16:38
Sakarya’da Kurban Kesimi Yapılacaklar Uyarıldı
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Yusuf Türkhan, Kurban Bayramı’nda kesim yapılabilecek alanlar konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kurban kesecek vatandaşları uyardı. Vatandaşlara, Valilik, Büyükşehir ve ilçe belediyeleri tarafından belirlenen kesim yapılacak alanlarda işlemlerini yapmaları noktasında uyarılarda bulunan Zabıta Dairesi Başkanı Yusuf Türkhan, "Kurban ibadetinin manevi havasına uygun kesimlerin gerçekleştirilmesi konusunda vatandaşlarımızın anlayışına ihtiyacımız var. Şehrimizde kurban kesimi yapılacak yasal alanlar belirlendi. Kamuya açık alanlarda gerekli hijyen şartlarına uygun olmayan kesimler gayri resmi kabul edilecektir. Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için Kurban Bayramı süresince denetimlerine devam edecek. Sağlık ve çevre koşullarına uyulmayan, gayri resmi alanlarda yapılan kesimlerle ilgili gerekli yasal işlemler gerçekleştirilecektir” ifadelerini kullandı.
Kurban artıklarının ilgili belediyelerin temizlik işleri görevlileri tarafından toplanacağını ve çevre kirliliğine meydan verilmeyeceğini de açıklamalarına ekleyen Yusuf Türkan, “Atıkların kesim yerlerinin uygun gördüğü yerlere atılması konusunda vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz. Tüm hemşerilerimizin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyoruz. Bu kutsal ibadetin ruhuna uygun bir Kurban Bayramı geçirmeyi diliyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sakarya’da Kurban Kesimi Yapılacaklar Uyarıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN