Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karadeniz’in TEK Atık Su Arıtma Tesisi ’a Kuruldu

Giriş Tarihi: 22.3.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 17:31
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Doğu İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin Karadeniz’in tek arıtma tesisi olduğunu söyledi.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Partili başkan ve üyeler ile kahvaltı programında bir araya geldi. Samsunum1 Gemisi’nde düzenlenen kahvaltı programının ardından Gar-Tekkeköy Kavşağı arasında çalışmalar, Tekkeköy’de bulunan Samsun Doğu İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi ve Atakum Sahili’ndeki projeler ile ilgili yapılan çalışmalar yerinde incelendi. Programa, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, AK Parti Samsun İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe, gençlik kolları ve kadın kolları üyeleri katıldı.
Samsun Doğu İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nde bir açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Bugün il başkanlarımız, il yönetim kurulu üyelerimiz, gençlik kolları başkanımız, gençlik kolları yönetim kurulu üyelerimiz, kadın kolları başkanı ve kadın kolları yönetim kurulu üyelerimizden oluşan yaklaşık 150 kişilik bir grubumuzu alıp Samsunumuzda yürütmekte olduğumuz hizmetleri anlattığımız bir otobüs gezisi düzenledik. Önce bir sabah kahvaltısı yaptık. Daha sonra yeni altyapı hizmetleri yaptığımız şantiyelerimizi makine parkımızı ve faaliyetlerimizi anlatarak arkadaşlarımızı, şehirde büyükşehir belediyemizin yürütmüş olduğu hizmetler hakkında farkındalık oluşturmalarını, olan farkındalığı bilmelerini ve takip etmelerini sağlamayı amaçladık. Atık Su Arıtma Tesisi Karadeniz’in tek atık su arıtma tesisidir. Hatta Türkiye’nin 8-7 ileri biyolojik arıtma tesisinden bir tanesidir. 35 milyon euro civarında kuruluş masrafı olan 105 bin metreküp gün kapasiteli Samsunumuzun bütün evsel atıklarını arıtarak 2,5 kilometrelik derin deniz deşarjı ile denize bıraktığımız modern bir arıtma tesisi. İlimize hayırlı olsun. Önümüzdeki süreç içinde buranın açılışını yapacağız inşaallah” dedi.
Şehrin batısına doğru bir tane daha Katı Atık Su Arıtma Tesisi yapmayı düşündüklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Bu atık su tesisinin kapasitesinin yetersiz olduğunu düşünerek, Bafra tarafına doğru, şehrin yeni büyüyen alanlarına doğru bir atık su arıtma tesisi daha yapmayı düşünüyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karadeniz’in TEK Atık Su Arıtma Tesisi Samsun’a Kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN