Genç: “Şehrimizi Ahlaki, İlmi Ve Stratejik Derinlikle Yükseltiyoruz”

Giriş Tarihi: 23.3.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 23:51
Genç: “Şehrimizi Ahlaki, İlmi Ve Stratejik Derinlikle Yükseltiyoruz”
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Yeni ’un ahlaki, ilmi ve stratejik derinliğe göre geleceğe ilerlemesi gerektiğini belirterek, "Biz şehrimizi 2023 ve 2071’e bu üç temel esas üzerine hazırlıyoruz" dedi.
İlçelerini "Kurumsal, Kentsel ve Kültürel Dönüşüm" üzerine inşa ettiklerini belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Şehrimizi kurumsal bir kimliğe soktuğumuz ve Türkiye’nin gözbebeği haline getirdiğimiz belediyemizle bir yandan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla çağdaş yaşam alanı haline getirirken, bir yandan da kültürel dönüşümle milli, ahlaki ve manevi değerleriyle birlikte geleceğe hazırlıyoruz" diye konuştu.
DEĞERLERİNİ ÖZÜMSEYEN GENÇLİK
Necip Fazıl Kısakürek’in, "Toplumlar parasızlıktan değil, ahlaksızlıktan çökerler" sözünü hatırlatan Genç, "Yeni Türkiye’de bu şehrin en büyük ihtiyacı ahlaki, ilmi ve stratejik derinliktir. Yani yeni Samsun bunların üzerine geleceğe ilerlemelidir. Biz gençlerimize yönelik yaptığımız kültürel yatırımlarla şehrimizi 2023 ve 2071’e bu üç temel esas üzerine hazırlıyoruz. Yani İslam algısıyla yetişen, değerlerini özümseyen ve milli ve ahlaki değerleri geleceğe taşıyacak bir gençlik yetiştiriyoruz" şeklinde konuştu.
MUTLU BİR ŞEHİR İÇİN
Belediye olarak yaptıkları eğitim yatırımlarıyla ilmi, Aile Okulları ve Çanakkale gezisi gibi kültürel faaliyetlerle ahlaki, kentsel dönüşüm çalışmalarıyla da stratejik derinliği uyguladıklarını ifade eden Başkan Genç, şöyle konuştu: "Bu üç temel özelliği esas aldığımızda o şehrin gelecek adına temeli sağlam atılmış demektir. Çünkü bu üçü birbirini tamamlar. Bir şehre yaptığınız yol, bina gibi somut yatırımları, eğitim yuvalarıyla destekler, gençleri de değerlerinizle buluşturursanız mutlu bir şehir oluşturursunuz. Bütün hedefimiz 2023’e mutlu bir şehir hazırlamak. Bu yolda önemli bir mesafe kat ettiğimize inanıyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç: “Şehrimizi Ahlaki, İlmi Ve Stratejik Derinlikle Yükseltiyoruz”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN