Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç: “, İki Maviyle 2023’e Uçar”

Giriş Tarihi: 10.4.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 10.4.2015 23:50
Genç: “Samsun, İki Maviyle 2023’e Uçar”
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Deniz ve hava ulaşımını etkin kullandığımızda şehrimizin potansiyellerini ekonomiye çevirebilir ve ’u 2023’e en iyi şekilde taşıyabiliriz. Samsun iki mavisiyle adeta uçar" dedi.
"Mavi Marmara ve 100. Yılında Çanakkale" projesine destek veren kurumlara teşekkür ziyaretlerini sürdüren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, THY Bölge Müdürü Arif Ali Gezmişoğlu ve Samsun Havalimanı Müdürü Hamit Anıl’a misafir oldu.
Samimi bir havada gerçekleşen ziyaretlerde Gezmişoğlu ve Anıl’a destekleri nedeniyle teşekkür eden Başkan Genç, Samsun’un ulaşım açısından önemli bir kavşak noktasında bulunduğuna işaret ederek, "İki mavimiz olan deniz ve hava ulaşımını etkin şekilde kullanarak şehrimizi 2023’e daha ileri seviyede taşıyabiliriz" diye konuştu.
Samsun’un eskiden önemli bir ticaret merkezi olduğuna vurgu yapan Başkan Genç, "Geçmişte Anadolu’nun malları develerle Samsun’a gelir ve limandan Avrupa ve Rusya’ya giderdi. Şimdi ise 21. yüzyıldayız ve şehrimizi bu çağın gereklerine göre geleceğe taşımalıyız. Bunun için liman ve havaalanını doğru ve etkin şekilde kullanmayız. Ben bu iki önemli ulaşıma iki mavi diyorum. Anadolu’nun Avrupa, Rusya ve Karadeniz ülkelerine açılan kapısı konumundaki Samsun, deniz ve hava yolunu ne kadar iyi kullanırsa şehrin ekonomisi o kadar iyi olur. İki mavimizi mutlaka ekonomiye çevirmeliyiz" şeklinde konuştu.
Başkan Genç, ziyaretlerin sonunda THY Bölge Müdürü Arif Ali Gezmişoğlu ve Samsun Havalimanı Müdürü Hamit Anıl’a Mavi Marmara kumbarası hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç: “Samsun, İki Maviyle 2023’e Uçar”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN