Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiğdem Karaaslan: “Sağlıkta Reformlar Devam Edecek”

Giriş Tarihi: 15.5.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 16.5.2015 06:56
Çiğdem Karaaslan: “Sağlıkta Reformlar Devam Edecek”
AK Parti Milletvekili Adayı Çiğdem Karaaslan, 13 yıllık AK Parti iktidarları döneminde büyük bir değişim ve dönüşüm yaşandığını belirterek, "Vatandaşın kaliteli sağlık hizmetini alması için, sağlıkta yapılan büyük reformlarımız, yeni hedeflerle ve yeni reformlarla devam edecektir" dedi.
AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Çiğdem Karaaslan seçim çalışmalarını Ayvacık ilçesinde sürdürdü. Çiğdem Karaaslan’a seçim çalışmasında AK Parti İl yönetim Kurulu Üyesi Orhan Tozlu ve Zehra Karaçuha, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, AK Parti Ayvacık İlçe Başkanı Kadir Kızılkan ve teşkilat mensupları eşlik etti.
Çiğdem Karaaslan Ayvacık ilçesi Çarşıköy, Kazancılı, Eesenyurt ve Döngel Mahallelerinde ev ev, kapı kapı gezerek seçim çalışması yaptı. Vatandaşlardan 7 Haziran seçimleri için destek isteyen Karaaslan, yaşlılara tesbih, çocuklara ise boyama kitabı ve oyuncak hediye etti.
2002 yılının Türkiye’sinde sağlık ve sosyal güvenlik sistemi adeta çökmüş, hastanelerimiz şifa ya da çözüm değil, sorun ve hastalık üreten bir yapıda olduğunu belirten Karaaslan, "13 yıllık AK Parti iktidarları döneminde sağlıkta gerçekleştirilen dönüşüm, gelişmiş ülkelere dahi örnek teşkil etmiştir. Hastaneler, sorun ve hastalık üreten yapılar olmaktan çıkmış, çözüm ve şifa üreten yapılar olmuştur. Vatandaşın, en modern, kaliteli ve yaygın sağlık hizmetini alması için, devletin koruyucu, sıcak, şefkatli yüzünü hissedebilmesi için, sağlıkta yapılan büyük reformlarımız, yeni hedeflerle ve yeni reformlarla devam edecektir" diye konuştu.
Yeni dönemde sağlıkta önemli çalışmalar yapılacağını belirten Karaaslan, "Hastanelerde nitelikli yatak oranını artıracağız. Aile hekimi uygulamasını yaygınlaştıracağız. Evde özbakım hizmeti geliştirilecek. Ağız ve diş sağlığına önem artacak. Kişiye özel kanser tedavisi uygulaması hayata geçirilecek. Şehir hastaneleri inşası devam edecek. Sağlık bilimleri üniversiteleri kurulacak. Uyuşturucuya karşı yeni çözümler geliştirilecek. Okul ve mahallelerde yeni spor tesisleri kurulacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiğdem Karaaslan: “Sağlıkta Reformlar Devam Edecek”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN