Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Kılıç Bafra’da Gençlerle Buluştu

Giriş Tarihi: 27.5.2015 23:08 Güncelleme Tarihi: 28.5.2015 07:23
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ’un Bafra ilçesinde gençlerle buluştu.
Bafra Gençlik Merkezi bahçesinde "Gençlik Buluşması" düzenlendi. Önce gençlik ateşi yakıldı ardından semaverler demlendi. Programa katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Ahmet Demircan, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ve AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, gençler tarafından coşkuyla karşılandı. Bakan Kılıç burada gençlerle sohbete başladı. 5. sınıf öğrencisi Umut Hodlioğlu, Bakan Kılıç’tan yaş guruplarına göre genç ofis istedi.
"Burada her şey genç, sen genç değil misin? Gel buraya" diyen Bakan Kılıç’ın yanına giden küçük Umut, gözyaşlarını tutamayarak ağlamaya başladı. Küçük Umut’u teskin eden Bakan Kılıç, "Genç Umut bize Umut verdi. Yaş gruplarıyla ilgili çalışma yapalım" diyerek çalışma başlatacaklarını söyledi.
5 yaşındaki ana sınıfı öğrencisi Elmas Ecrin Altun’un ezbere okuduğu "Sakarya" isimli şiir, Bakan Kılıç ve izleyicilerden büyük alkış aldı. Tam gençlerle soru-cevap bölümüne geçilmişti ki aniden bastıran sağanak yağmuru gören Bakan Kılıç "Eyvah, hadi hep beraber içeri kaçalım" diyerek Gençlik Merkezi salonuna koştular.
Kapalı salonda devam eden gençlerle sohbette Bakan Kılıç gençlerden gelen istekler konusunda çalışma başlatacağını söyledi.
Bir bayan izleyicinin "Toplum ve gençlik olarak kitap okuma alışkanlığımız yok. Bununla ilgili çalışma başlatılmasını istiyoruz" dedi. Bakan Kılıç da, "Çok güzel bir noktaya değindi. Bizim bu anlamdaki çalışmalarımız vardı ve benim de düşündüğüm bir şeydi. Sizlerden de böyle bir talep gelmesi güzel bir şey. Genel anlamda Türkiye’de bir yarışma tarzı bir şey düşünüyoruz önümüzdeki dönem için. Özellikle bu yaz başlatacağımızı planlamıştık. Dolayısıyla sizlerden de böyle bir talebin gelmesi güzel. Gençlerimiz şu anda teknolojik anlamda bulundukları noktada birçok bilgiye hızlı uğraşıyor ama hızlı ulaşmayla birlikte tam özümseyemiyor. Bilgileri alıyor ama onun etrafında toplayan ve o bilginin etrafında edebiyatıyla ve onun farklı anlamda ki süslemesiyle birlikte aşaması gereken duygusunu yaşama farklı bir şey. Onun için burada kitabın kokusu önemli. Kitap sayfalarında sıcak olan bilgi önemli. Dolayısıyla bu yaz düşünmüştük ama kritik anlamında düşünmemiştik. Bu yaz bunu başlatalım. Adı da ’gönüller kitaplarla bir olsun’" açıklamasında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Kılıç Bafra’da Gençlerle Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN