Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ramazan’da Fırıncıların Sıcakla Sınavı

Giriş Tarihi: 18.6.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 13:28
Ramazan’da Fırıncıların Sıcakla Sınavı
’da fırıncılar, 220 derece sıcaklıktaki fırının başında oruçlarını tutarak 8 saat ter döküyorlar.
Yoğun sıcaklarla beraber Ramazan ayında oruç tutmak bazı meslek gurupları için oldukça zor hale geliyor. Vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için bazı meslek gurupları işlerine bu günlerde de ara veremiyor. Fırıncılar ve inşaatçılar yoğun sıcaklarda oruçlarını tutarak çalışmalarına devam ediyor.
220 derece sıcaklıktaki fırının başında oruç tutarak çalışmanın çok zor ama hayırlı bir iş olduğunu belirten 30 yıldır fırıncılık yapan Halil Mısırcı, “220 derece sıcaklığındaki fırının önünde çalışıyoruz. Havalar da çok sıcak geçiyor. Allah’ın izniyle hem orucumuzu tutuyoruz hem de bu sıcaklara dayanıyoruz. Günlük 7-8 saat çalışıyoruz. Sahurdan sonra ekmek yapmaya başlıyoruz, öğlene kadar ekmek yapmaya devam ediyoruz” dedi.
Fırında çalışmanın diğer işlere göre çok ağır ve zor olduğunu belirten 40 yaşındaki Abdullah Soylu, “Fırın işleri çok ağır işler. Hem oruç tutup hem bu sıcaklık şartlarında çalışmak çok zor. Oruç tutmak zor oluyor ama Allah kolaylığını veriyor. Bizim yaptığımız iş diğer mesleklere göre hem biraz daha ağır hem de zor. Vatandaşların ihtiyacı için birilerinin bu işleri yapması lazım. Allah diğer zor mesleklerde çalışan işçilere de kolaylık versin” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ramazan’da Fırıncıların Sıcakla Sınavı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN