Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Genç, Azerbaycan’dan Döndü

Giriş Tarihi: 23.6.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 21:48
Başkan Genç, Azerbaycan’dan Döndü
Yetim çocukları sevindirdiği, Çeçen ve Ahıska Türkleri’nin gönüllerini aldığı Bakü’den dönen Başkan Başkan Osman Genç, Canik Belediyesi’nin yardım elini dünyanın herhangi bir noktasında görmenin mümkün olduğunu söyledi.
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Bakü Ofisi ile ortaklaşa düzenlenen bir dizi programda Ramazan coşkusunu kardeş ülkenin vatandaşlarıyla birlikte paylaştı. Bakü’de TİKA Koordinatörlüğü ile Türkiye Büyükelçiliği’ni ziyaret eden Başkan Genç, ayrıca Bakü’deki Çeçen mültecilerle birlikte iftarını açtı. Türk Şehitliği’ni de ziyaret eden Genç, Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya geldi ve gençlerle sohbet etti.
YETİM ÇOCUKLAR TİYATROYLA GÜLDÜ
Bakü’de yoğun bir program geçiren Başkan Genç, Bakü Eğitim Müşavirliği’ni ziyaret ederken, Damla İçtimai Birliği’nin misafiri oldu ve yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Azerbaycan’ın Zagatala şehrinde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Genç, Bakü ziyaretinin son akşamında ise iftarını Ahıska Türkleri ile birlikte açtı. Canik Belediyesi tarafından kurulan Tiyatro Okulu’nun Genel Sanat Yönetmeni Cihat Faruk Sevindik tarafından oynatılan Hacivat-Karagöz gösterisi de yetim çocukların büyük ilgisini çekti.
YOĞUN VE VERİMLİ PROGRAM
Bakü’de yoğun ve verimli bir program gerçekleştirdiklerini belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Bakü’de Türk dernekleri ile toplantıda buluştuk. Çeçen mülteciler ile iftarımızı açtık. Gençlerle sohbet ettik. İnsanlarımızın gönüllerini aldık. Canik Belediyesi Tiyatro Okulu ekibimizle Azeri yetim yavrularımıza Hacivat ve Karagöz’ü taşıdık. Yetim çocukların gülümsemesi görülmeye değerdi. Canik Belediyesi’nin yardım elini dünyanın herhangi bir noktasında görmek mümkün. Bangladeş’te, Suriye’de ve şimdi Azerbaycan’da Canik’in mutlaka bir izi var" dedi.
YENİ NESLİN İNŞASI
Yaptıkları bu tür çalışmalarla şehrin dünyaya açılmasını sağladıklarını ifade eden Genç, "Azeri kardeşlerimizin sıcak ilgisi ve Türkiye’ye olan kalbi yakınlıkları bizim için en güzel hediye oldu. Azerbaycan ile Türkiye iki ayrı devlet olsa da tek millettir. Bunu bir kez daha yaşayarak görmüş olduk. Farklı coğrafyalarda, ancak aynı izin yolunda olan Türkiye ile Azerbaycan arasında var olan dostluk köprüsünü daha da güçlendirdik. Yeni neslin inşasında Bakü’deki yetim çocuklarımızla ve gençlerimizle, öğrencilerimizle bir araya gelmemiz çok önemliydi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Genç, Azerbaycan’dan Döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN