Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Annesi Rabia’ya İkinci Defa Hayat Verdi

Giriş Tarihi: 25.6.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 14:32
’da tedavi gören talasemi majör hastası Rabia Aykut sağlığına kavuşup memleketi Şanlıurfa’ya dönecek olmanın mutluluğunu yaşıyor.
4-5 aylıktan itibaren 3 haftada bir kan almak zorunda kalan talasemi majör hastası Rabia Aykut’a doku grupları tam uyumlu annesinden Medical Park Samsun Hastanesi Kök Hücre Nakil Ünitesi’nde kemik iliği nakli yapıldı.
Nakil sonrası dönemde, LÖSAM-NADEP hasta evinde konuk edilen Rabia, nakil ile sağlığına kavuştu. Beşinci yaşını Medical Park Samsun Hastanesi Hematoloji-Onkoloji Servisi’nde kutlayan Rabia ve ailesi sağlığına kavuşup memleketi Urfa’ya dönecek olmanın mutluluğunu hastane çalışanları ile paylaştı. Medical Park Samsun Hastanesi Başhekimi Dr. Mustaf Şen, Hematoloji-Onkoloji Bölümü ve Kemik İliği Nakil Ünitesi doktorları Prof. Dr. Emel Özyürek ve Doç. Dr. Murat Elli ye teşekkür eden Rabia, doğum günü pastasını beraber kesti.
Prof. Dr. Emel Özyürek, "Kemik iliği nakli ile annesi Rabia’ya ikinci defa hayat verdi. Hastalarımızın bu tedavi ile iyileşerek, sağlıkla evlerine dönmeleri bizi çok mutlu ediyor. Bu kutlama ile ailemizin sevincine bizde ortak olduk" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Annesi Rabia’ya İkinci Defa Hayat Verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN