İlkadım’da Ramazan Programları İlgi Görüyor

Giriş Tarihi: 5.7.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
İlkadım Belediyesi’nin Ramazan ayının ruhuna ve maneviyatına uygun olarak 17 farklı camide organize ettiği "Gönül Sohbetleri ve Kur’an Ziyafeti" programları vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor .
Her akşam farklı bir camide gerçekleştirilen Kur’an Ziyafeti programının biri de Kefeli Camii’nde yapıldı. Eyüp Sultan Camii İmam Hatibi Erhan Mete ve Ankara Hacı Bayram Veli Camii İmam Hatibi Ahmet Karalı muhteşem bir Kur’an ziyafeti verdi. Muhteşem sedasıyla eşsiz bir Kur’an ziyafeti gerçekleştiren Erhan Mete ve Ahmet Karalı’yı vatandaşlar huşu içinde dinledi. Okunan Kur’an-ı Kerim sonrası teravih namazı kılındı. Teravih namazının ardından belediye tarafından vatandaşlara ücretsiz ramazan şerbeti ve lokma dağıtıldı.
İlkadım’da Ramazan ayının maneviyatına uygun programlar gerçekleştirdiklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Her akşam farklı bir mahallede komşu iftarları ve farklı camilerde Kur’an Ziyafeti ve Gönül Sohbetleri programları icra ediyoruz. Ramazan ayının maneviyatına uygun olarak Kur’an Okumada Dünya ve Türkiye birincileri ile alanlarında tecrübeli sohbet hocalarımızı ilçemize getirerek organize ettiğimiz programlarımıza vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor” dedi.
Teravih namazı sonrası İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş, cemaatle cami avlusundaki çay ocağında bir süre sohbet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlkadım’da Ramazan Programları İlgi Görüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN