Canik Belediyesi 90 Bin Kişiye İftar Verdi

Giriş Tarihi: 12.7.2015 19:08 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 06:59
Canik Belediyesi, Ramazan Günleri Etkinlikleri’nde binlerce vatandaşı buluşturdu. Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’nda kurulan İftar Sofrası ve mahallelerde kurulan gönül sofrasında bugüne kadar 90 bin kişi Ramazan’ın bereketini ve huzurunu paylaştı.
Canik Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Ramazan Günleri Etkinlikleri bu yıl da dolu dolu geçiyor. 7’den 77’ye vatandaşlar Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’nda iftarını açıyor. Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in de yer aldığı etkinliklerde vatandaşlar aynı sofrada Ramazan’ın bereketini yaşıyor.
Mahallelerde kurulan gönül sofrasında ise aynı mahallede oturan vatandaşlar birbirlerini tanıma ve kaynaşma imkanı buluyor. Bugüne kadar Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’nda kurulan İftar Sofrası ve mahallelerde kurulan gönül sofrasında 90 binin üzerinde vatandaş aynı anda iftar açmanın huzurunu yaşadı. Ramazan Günleri Etkinlikleri’nin 24. gecesinde de Başkan Osman Genç, vatandaşları yalnız bırakmadı. Kazanın başına geçen ve vatandaşlara yemek dağıtan Başkan Genç, iftara gelenlerle de bol bol sohbet etti.
Öte yandan, Canik Belediyesi tarafından Kadir Gecesi’ne özel ilki geçen yıl düzenlenen dua gecesinde ise, herkes Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’nda toplanacak. İftarın birlikte açılacağı Kadir Gecesi etkinliğinde birlikte teravih namazı kılınacak, ünlü hafızlar Kur’an-ı Kerim ziyafeti verecek. Daha sonra mazlum coğrafyalardaki Müslümanlar için hep birlikte duaların edileceği gecede sahur da meydanda birlikte yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Canik Belediyesi 90 Bin Kişiye İftar Verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN