Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mezoterapi İle Zayıflama Ve Selülit Tedavisi

Giriş Tarihi: 15.7.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Mezoterapi İle Zayıflama Ve Selülit Tedavisi
Medikal Estetik Hekimi Dr. Hülya Ettekin, mezoterapi ile hem zayıflamada hem de selülit tedavisinde başarılı sonuçlar elde edildiğini söyledi.
Zayıflama mezoterapisinin özellikle bölgesel yağlanmaları hedef alan bir tedavi yöntemi olduğunu belirten Özel FBM Estetik Tıp Merkezi Medikal Estetik Hekimi Dr. Hülya Ettekin, “Bu işlemde yağ yakma özelliği olan, sorunlu bölgede dolaşımı hızlandırarak parçalanmış yağ metabolitlerini ortamdan uzaklaştıran ilaçlar kullanılmaktadır” dedi.
Zayıflama mezoterapisinde yağ yakma, lenf ve kan dolaşımını hızlandırma özellikleri olan ilaçlar çok ince iğnelerle ve çok küçük dozlarda yağdan zengin olan bölgelere uygulandığını ifade eden Ettekin, “Mezoterapi ilaçları, etki mekanizmaları birbirinden farklı olan birçok mineral vitamin ve enzimatik faktörün bir araya getirildiği kokteyllerden oluşur. Zayıflama amacı ile kullanılan mezoterapi ürünlerin ayrıca yağ yakıcı özelliği olan etken maddeler de bulunmaktadır. Kullanılan ilaç o bölgede yağ hücrelerinin yıkımını sağlar. Açığa çıkan artık maddeler ise hızlandırılmış olan ve kapasitesi artan lenf ve kan dolaşımı ile vücuttan atılır” diye konuştu.
Zayıflama mezoterapisinin seanslarla uygulandığının altını çizen Ettekin, “Her hasta için farklılık gösterir ve 5-10 seans uygulanabilir. Seansların arası 15 gün olmalıdır. Uygulama öncesi herhangi bir anestezik madde kullanımı gerekmez. Uygulamanın oluşturabileceği ağrı acı hastalar tarafından kolay tolere edilebilir düzeydedir. Uygulamanın süresi ise ortalama 30 dakikadır. Tıpta 15-20 yıldan fazla zamandır antiaging, leke tedavisi, nem terapisi, sellülit tedavisi gibi birçok amaçla kullanılmakta olan mezoterapinin zayıflama ve vücut şekillendirmede de oldukça tatmin edici sonuçları vardır. Kullanılan mezoterapi tedavisinin ayrıca uygun bir diyet, yeterli sıvı alımı ve egzersiz ile tamamlanması daha hızlı sonuçlar alınmasını destekler” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mezoterapi İle Zayıflama Ve Selülit Tedavisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN