Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Küçük: "’da Yatırımcıyı Endişelendirecek Durum Yok"

Giriş Tarihi: 11.3.2015 18:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Valisi İzzettin Küçük, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Şanlıurfa Şubesini ziyaretinde yaptığı açıklamada Şanlıurfa’da yatırımcı endişelendirecek bir durum olmadığını kaydetti.
Vali Küçük, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Şanlıurfa Şubesini ziyaretinde yaptığı açıklamada son bir yılda Şanlıurfa’ya yaşanan göçlere rağmen Şanlıurfa’nın sanayi dönüşümü konusunda büyük adımlar attığını kaydetti. Küçük, bölgede huzur ve güvenlik konusunda yatırımcıyı endişelendirecek olumsuz bir durumun olmadığını vurguladı. Şanlıurfa ekonomisinin bugüne kadar tarıma dayalı bir ekonomiye sahip olduğunu hatırlatan Küçük, kentin sanayi şehri olabilmesi için Şanlıurfalı yatırımcıya biraz zaman verilmesi gerektiğine inandığını dile getirdi. Yatırım alışkanlıklarının zaman içerisinde sanayi yatırımlarına dönüşeceğinin inancını ifade eden Vali Küçük, yatırımlarla birlikte bölgedeki istihdam sorununun da giderilebileceğini söyledi. Organize Sanayi Bölgelerine yatırım yapmak isteyen işletmelerde öncelikle istihdam şartı aradıklarının ısrarla kaydeden Vali Küçük, Şanlıurfa’nın ve Şanlıurfalının hatırı herkesin hatırından önce geldiğini kaydetti. Vali Küçük’e yürüttükleri çalışmalar ile ilgili bilgi veren Askon Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin, Şanlıurfa’daki sanayileşmede gözle görülen hızlanmanın Vali İzzettin Küçük’ün bu yönde yaptığı çalışmalardan kaynaklandığını dile getirdi.
Toplantının sonunda Askon Şanlıurfa Şubesi Başkanı Orhan Şahin tarafından Vali İzzettin Küçük’e, isminin Arapça harflerle yazıldığı hat çalışması hediye edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Küçük: "Şanlıurfa’da Yatırımcıyı Endişelendirecek Durum Yok"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN