Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şadiye Yılmaz’dan Kız Öğrenci Yurdu’nda Konfrens

Giriş Tarihi: 24.3.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 10:11
Şadiye Yılmaz’dan Kız Öğrenci Yurdu’nda Konfrens
İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, Çanakkale Şehitlerini Anma Programı düzenledi.
Kredi Yurtlar Kurumu Karaköprü Kız Öğrenci Yurdu’nda düzenlenen program, Kur’an tilavetiyle başladı. İl Müftü Yardımcısı Şadiye Yılmaz, yaptığı konuşmada, “Çanakkale, bir avuç iman ve irfan ordusunun etten ve kemikten kaleler kurarak, İslam milletinin izzetini koruduğu şanlı destanı hatırlatıyor bizlere”dedi.
Yılmaz, “Evladü iyalini, malını ve canını ‘ilay-ı kelimetüllah uğrunda, vatan ve millet yolunda feda ederek şehitlik mertebesine ulaşan iman erlerinin ardından tam yüz yıl geçti. Anadolu’nun her evinden, Rumeli’nin her bölgesinden, İslam coğrafyasının her beldesinden; Şam’dan, Bağdat’tan, Filistin’den, Beyrut’tan, Kahire’den, Kosova’dan, Üsküp’ten, Saray-Bosna’dan son ehli salibin salvetini yıkmak için ölesiye kardeş olan şehitlerimizin memleketidir Çanakkale. Dilleri, kavimleri, ırkları, beldeleri farklı ancak imanları, idealleri, azimleri, gayeleri, niyetleri, duyguları bir olan Mehmetçiklerin bir arada can verdiği mekandır” dedi.
Fatih Kız Kur’an Kursu öğrencilerinin okudukları ilahiler duygulu anlar yaşattı. Program Kur’an Kursu Öğreticisi Sabahat Özmen’in Çanakkale şehitlerine duasıyla sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şadiye Yılmaz’dan Kız Öğrenci Yurdu’nda Konfrens
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN