Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeşilaydan Bağımlılığa Hayır Eğitimi

Giriş Tarihi: 25.3.2015 19:28 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 20:32
Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilen Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim (TBM) Programı, 26 Mart 2015 tarihinden itibaren başta ve 13 ilçede hayata geçecek.
Yeşilay Şanlıurfa Şubesi Başkanı Muharrem Çelik, yaptığı açıklamada Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi, Şanlıurfa ilinde kademeli olarak 850 rehber öğretmen, 4 formatör hoca tarafından başta madde bağımlılığı olmak üzere zararlı alışkanlıklar konusunda eğitileceğini belirtti. Eğitilen rehber öğretmenler, kendi okullarındaki öğretmenleri ve öğrencileri bilinçlendireceklerini kaydeden Çelik, bu programların ilkinin Haliliye İlçesi rehber öğretmenleri ile gerçekleştirileceğini söyledi. Eğitimin Halk Eğitim Merkezi’nde yapılacağını ve 3 gün süreceğini aktaran Çelik, şöyle devam etti:
“Eğitim kapsamında Türkiye genelinde 20 bin öğretmen ve 20 milyon öğrenci 2016 yılı sonuna kadar, başta madde bağımlılığı olmak üzere teknoloji, alkol, beslenme, tütün gibi bağımlılıklar konusunda eğitim alacaklardır. Yeşilay Şanlıurfa Şubesi Başkanı Muharrem Çelik, projenin ülkemize ve gençliğimize hayırlar getirmesini Allah’tan dilerim.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeşilaydan Bağımlılığa Hayır Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN