Uyarıları Dikkate Almayanların Elektriği Kesildi

Giriş Tarihi: 26.3.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Uyarıları Dikkate Almayanların Elektriği Kesildi
Dicle EPSAŞ (Dicle Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi), ’da yapılan uyarılara rağmen borcunu ödemeyen abonelerin elektriklerini kesti.
Dicle EPSAŞ, kullandıkları elektrikten doğan borçlarını yasal süre içerisinde ödemeyen abonelerini mevzuat gereği uyardı. Birçok kez gerçekleştirilen bu uyarıları dikkate almayan ve elektrik borcunu ödemeyen aboneler, bu tutumlarını sürdürünce enerjilerinin kesilmesi gündeme geldi. Bunun üzerine oluşturulan 20 kişilik bir ekip, merkez Eyyübiye ilçesinde bulunan Süleymaniye ve Hekimdede mahallerinde bu yönde bir çalışma başlattı. Yapılan çalışma sonucunda borcunu ödemeyen ve yapılan uyarıları dikkate almayan 100 abonenin elektriği kesildi.
ELEKTRİK, SON ÇARE OLARAK KESİLİYOR
Dicle EDAŞ yetkilileri, borçlarını ödemeleri konusunda yapılan uyarıların dikkate alınmaması nedeniyle bazı abonelerin elektrik enerjisini yasal çerçevede son çare olarak kesmek zorunda kaldıklarını belirterek, gerekli ödemelerin yapılması halinde buralara enerjinin tekrar verileceğini bildirdi.
Dicle EPSAŞ, birikmiş borcu bulunan abonelere fatura ile bildirimde bulunduktan sonra SMS ile uyarı yapıyor. Bundan da sonuç alınmaması durumunda bu kez borçlu aboneye kesme ihbarı gönderiyor. Yapılan tebligata rağmen borcunu ödemeyen abonelerin ise elektrik enerjisi kesiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uyarıları Dikkate Almayanların Elektriği Kesildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN