Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da ’Üç Dilde’ Dua Edildi

Giriş Tarihi: 3.4.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Şanlıurfa’da ’Üç Dilde’ Dua Edildi
’da Cuma namazı sonrası Türkiye’deki sıkıntıların giçmesi adına Hz. Eyyüp Peygamber Camisinde üç dilde dua edildi.
Eyyübiye Belediyesi Sabır Günleri etkinliği Eyyüp Peygamber Camisi’nde kılınan Cuma Namazı sonrası Cüneyt Gökçe tarafından yapılan 3 dilde dua ile başladı. 3 dilde dua programına Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ev sahipliği yaparken, dua törenine Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık ve çok sayıda vatandaş duaya eşlik etti. Semaya açılan ellerle edilen dualar sonrası, vatandaşlara uyuşturucu maddenin zararlarını anlatan el ilanları ve günün anlam ve önemini belirten kitaplar hediye edildi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, konuyla ilgili bir açıklama yaparak şöyle konuştu:
‘’İlçemiz adına sabır etkinliği düzenliyoruz. Eyyüp Peygamber Sabır etkinlikleri adı altında. Bildiğiniz üzere 30 Mart sonrasında belediyemiz kuruldu. Bu zaman zarfında da biliyorsunuz daha önce Eyyüp Nebi Sabır etkinliği düzenleniyordu. Burada özellikle Hz. Eyyüp Peygamber, Hz. İbrahim Peygamber bu mekanların ilçemizde bulunması bizim için çok ciddi bir artı değerdir. Malumunuz Halil İbrahim Buluşmaları sonbaharda yapılmaktadır. İlkbahar’da da Hz. Eyüp Peygamberle ilgili sabır günleri düzenliyoruz. Bugün bunun ilkini gerçekleştiriyoruz. Ve bu geleneksel hale gelecektir. Malumunuz Sabır duası ile başladık. Bununla ilgili sabır ile ilgili sempozyum düzenledik. İki günlük bir program düzenledik. Bu Akşam Kur’an-ı Kerim Tilaveti, ilahiler, dini sohbetler olacaktır. Yarında yine Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve Ahmet Özhan konseri ile son bulacaktır. Bu programdaki kastımız İnsanlarımızın tahammül sınırı dediğimiz olaylardır. Hz. Eyyüp Peygamberimizin geçtiği sıkıntılar ve sabrını hepimiz biliyoruz. Hz. Eyyüp Peygamberimizin sabrı konusunu ele alarak insanlarımızın bu tahammül sınırını biraz daha genişletmek istiyoruz. Özellikle de malumunuz Suriye’den gelen misafirlerimiz ile ilgili konular var. Mültecilere en çok sahip çıkan illerin başında geliyoruz. Burada da halkımıza gösterdikleri sabırdan dolayı da bir teşekkür etme fırsatı oldu. Bundan sonraki süreçte de çözüm süreci dahil ülkemizin uğradığı bu musibetler karşısında o sabır güveninden şaşmamak adına, herhangi bir taşkınlığa sebebiyet vermemek adına devam etmektir ”dedi.
Şehit olan savcı Mehmet Selim Kiraz için de bir açıklama yapan Başkan Ekinci, ‘’Bildiğiniz gibi Savcı Mehmet Selim Kiraz menfur şekilde saldırıya uğradı. Mekanı cennet olsun. Artık o adliyenin adı Çağlayan değil, Mehmet Selim Kiraz oldu. Bundan sonra da adı hep yaşatılacaktır. Bu saldırıyı düzenleyenleri lanetliyoruz. Bu ülkemize yapılan bir saldırıdır. Bu tarz olayları yapan terör saldırılarını da lanetliyoruz’’ İfadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şanlıurfa’da ’Üç Dilde’ Dua Edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN