Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Karadeniz Rüzgarı

Giriş Tarihi: 5.4.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
’da yaşayan Karadenizliler, düzenlenen sıra gecesinde bir araya geldi. Sıra geceleri ile tanınan kentten kemençe sesleri yükseldi.
Suriye ile 911 kilometre sınırı bulunan Türkiye’nin 220 kilometre ile en uzun sınırı bulunan Şanlıurfa’da görev yapan Karadenizli kaymakamlar, askerler, polisler, savcı, hakim ve doktorlar ile kentte yaşayan Karadenizliler, düzenlenen gecede buluştu. Sıra geceleri ile tanınan kentte bu kez kemençe sesleri yükseldi. SMS ve sosyal medya yardımıyla buluşan Karadenizliler, polis evinde düzenlenen gecede horon teperek stres attı. Karadenizliler Sevdalıları Grubu adına geceyi organize eden Nuray Olguner, yaklaşık 200 Karadenizliyi buluşturdu. Dernek olmadığı için SMS ve sosyal medya vasıtasıyla bir araya geldiklerini anlatan Olguner, "Demeyin Şanlıurfa’da sadece sıra geceleri var. Artık Şanlıurfa’da, horon geceleri de olacak. Bu etkinlik dördüncüsü oldu. Bunu ara ara tekrarlamayı planlıyoruz. Harika bir gece oldu. Bu kadar Karadenizli’yi buluşturduğumuz için çok mutuyuz” dedi.
Çalan kemençe eşliğinde horon tepip gönüllerince eğlenen davetliler ise geceyi düzenleyenlere teşekkür ederek, memleketlerindeki yakınlarına selam gönderdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şanlıurfa’da Karadeniz Rüzgarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN