Mürşitpınar Sınır Kapısı Yenilendi

Giriş Tarihi: 6.5.2015 19:38 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 23:24
Suruç Kaymakamlığı tarafından Mürşitpınar Sınır Kapısı’nda bir süre önce başlayan çevre düzenlemesi çalışması tamamlandı.
Savaşın sona ermesinin ardından başlanan çalışmalarda, Türkiye ile Suriye arasındaki en önemli noktalardan biri olan ve patlamalardan dolayı kullanılamaz hale gelen Mürşitpınar Sınır Kapısı, raylı sistemden oluşan ve çelikten yapılan özel bir sistemle yeniden yapıldı. Kapının her iki tarafında betondan yapılan ihata duvarı ile güvenli hale getirildi. Ayrıca sınır bölgesinde atılan bombalardan dolayı Türkiye tarafına düşerek çevreye yayılan taş, beton ve şarapnel parçaları da tamamen temizlendi.
Yapılan çalışmalar, bununla sınırlı kalmadı kapının çevresindeki iki kilometrelik alanda özel bir ışıklandırma çalışması yapılarak patlayan aydınlatma lambaları yenileri ile değiştirildi. Ayrıca kapının çevresindeki sıfır noktalara özel projektörler takılarak daha şeffaf bir hale getirildi. Geçiş güzergahında bulunan yollarda yenilenerek yeni bir görünüme kavuştu.
Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, "Sınır kapımız ve çevresini Kaymakamlık olarak adına yakışır bir şekilde tekrar yeniledik. Kamera sistemi ile de kapımız 24 saat izleniyor. Bu çevre düzenlemesinin yapılmasında emeği geçen Mehmetçiğimize Emniyet mensuplarımıza AFAD çalışanlarına ve büyük emek sarf eden işçi kardeşlerimize teşekkür ediyorum" dedi.
Suruç Kaymakamlığı tarafından daha öncede sınırın sıfır noktasına Türkiye’den ve Suriye’den çok rahat görülebilen dev Türk Bayrağı yerleştirilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mürşitpınar Sınır Kapısı Yenilendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN