Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SGK Müdüründen Önemli Hatırlatma

Giriş Tarihi: 14.5.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 15.5.2015 00:52
’nın Siverek ilçesinde SGK Haftası etkinlikleri kapsamında SGK Müdür Vekili Ramazan Akaray, İhlas Haber Ajansını ziyaret etti. Akaray, yeni iş güvenlik paketi ile birlikte Bağ-Kur borcu olanların müracaat etmeleri durumunda hizmetlerini ve borçlarını dondurabileceklerini söyledi.
SGK Müdür Vekili Ramazan Akaray, SGK Haftası nedeniyle düzenlediği kurum ve kuruluş ziyaretlerinde Siverek İHA bürosunu ziyaret etti. İhlas Haber Ajansı Muhabiri Bahattin Yolaçan ve Siverek Gençlik Sitesi editörü A.Deniz Uğurlu ile görüşerek yeni iş güvenlik paketi ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yeni iş güvenlik paketi ile birlikte Bağ-Kur borcu olanların müracaat etmeleri durumunda hizmetlerini ve borçlarını dondurabileceklerini belirten Akaray, “Kurumumuz tarafından 6645 sayılı yasaya dayanarak 5510 sayılı kanuna eklenen 63. Ek madde ile 30.04.2015 tarihinde yayınlanan 2015/13 sayılı genele ile; 4B esnaf ve 4B tarım bağ kur borcu olanların 12 ay ve daha fazla borcu olanların 31.07.2015 tarihine kadar İl müdürlükleri ve SGK merkezlerine müracaat etmeleri durumunda hizmetlerini ve borçlarını dondurabilirler” dedi.
Söz konusu genelgeyle birlikte gerek bugüne kadar hiç ödeme yapmamış veya belli miktarda ödeme yapmakla birlikte kalan borcu 12 aydan fazla olanların borcu silinebileceğini belirten Akaray, 12 aydan az borcu olanları ise bu yasadan faydalanamayacağını belirtti. Akaray, “Bağ-Kur kapsamında kaydı olan ve kaydı devam edenlerin ise 12 aydan fazla borcu olanların kayıtları 30.04.2015 tarihine kadar silinmekte ve 01.05.2015 tarihi itibarıyla tekrardan devam ettirilmektedir. Durdurulan hizmetler istenildiği zaman gerek kişinin kendisi ve gerekse de hak sahipleri tarafından ihya edilebilmektedir” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK Müdüründen Önemli Hatırlatma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN