Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Bir Yetime Aile Olmak Paneli” Düzenlendi

Giriş Tarihi: 18.5.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 16:03
“Bir Yetime Aile Olmak Paneli” Düzenlendi
İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından “Bir yetime aile Olmak” Paneli düzenlendi.
Milli Eğitim Konferans Salonunda gerçekleştirilen panelin açış konuşmasını İl Müftü Yardımcısı Şadiye Yılmaz yaptı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, yaptığı selamlama konuşmasında aile olmanın önemine değindi ve gönlü yaralı yetime aile olmanın daha da büyük ehemmiyet arz ettiğinin altını çizdi.
Vali Yardımcısı Aylin Kırıcı Duman da konuşmasında, yetimi himaye etmenin, ona kol kanat germenin toplum hayatındaki ehemmiyetinin ne kadar büyük olduğunu vurguladı. Duman, İl Müftülüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğünü bu konuda çok yerinde bir çalışmayı birlikte organize etmelerinden büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Sayın Mehmet Görmez’in, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında koruyucu aile protokolü imza töreninde yaptığı konuşma ve kısa film “ekmek” duygulu anlar yaşattı.
Panel başkanı İl Müftüsü İhsan Açık “Hz Peygamberin “Ben ve yetimi himaye eden kişi cennette yan yana olacağız” hadis-i şerifi bizim için yol gösterici bir rehber olmalıdır” dedi.
Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Gelişimcisi Duygu Ürker, koruyucu aile hizmetleri hakkında bilgiler verirken, Uzman Vaiz Yusuf Yektir de “İslam’da Yetimlerin Himaye Edilmesi” hakkında bilgi verdi.
Örnek koruyucu aile Mehmet Otelci ve Filiz Otelci çiftinin tecrübe paylaşımı duygulu anlar yaşattı. Ödül töreninin ardından program sona erdi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Bir Yetime Aile Olmak Paneli” Düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN