Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haliliye Belediye Spor Türkiye Şampiyonası’na Katılıyor

Giriş Tarihi: 25.5.2015 23:08 Güncelleme Tarihi: 26.5.2015 02:00
Haliliye Belediye Spor Türkiye Şampiyonası’na Katılıyor
Haliliye Belediye Spor Kulübü Kick Boks Takımı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Şampiyonası’nda elde edilen başarıların ardından 25 sporcu ile Türkiye Şampiyonası’na katılmak üzere yola çıktı.
Haliliye Belediyesi bünyesinde kurulan Şanlıurfa Haliliye Belediye Spor Kulübü Kick Boks takımı, 25 Mayıs - 3 Haziran tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’na katılmak üzere Şanlıurfa’dan İzmir’e hareket etti. İzmir’e hareket eden kafile hareket öncesi Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uludağ’ı ziyaret etti. Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uludağ ve Spor Birim Sorumlusu Şavak Baysan kafileyi kapıda karşıladı. Sporcularla sohbet eden Osman Uludağ, Haliliye Belediyesi olarak kendilerine güvendiklerini ve başarılı olacaklarını söyledi. Yolculuk öncesi genç sporculara tavsiyelerde bulunan Uludağ, başarılarının yanında centilmenlikleri ile Haliliye’yi temsil etmelerini istedi.
ULUDAĞ: "AMACIMIZ HALİLİYE’Yİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMEK"
Şampiyona ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Yardımcısı Osman Uludağ, ‘’Genç kardeşlerimizle bir aradayız. Kendilerini İzmir’e yolculamak üzere burada vedalaşıyoruz. İzmir’de Türkiye Kick Boks Şampiyonası başlıyor. Buradan arkadaşlarımızı oraya gönderiyoruz. Haliliye Belediyesi olarak her zaman Başkanımız Fevzi Demirkol ve spordan sorumlu müdürlerimiz ve genç kardeşlerimizle birlikte ilimizi ilçemizi en iyi şekilde temsil etmek için gençlere destek veriyoruz. Sporcu arkadaşlarımız burada gayretli çalışmalar sergilediler. Sıfırdan alıp arkadaşlarımızı sporda bir yere ulaştırma adına Belediye olarak çalışmalarımız sporcu arkadaşlarımız ve eğitmenleri ile birlikte devam ediyor. Tabi bunun sonuçlarını alabilmekte ayrı bir gurur kaynağı. Daha önce ilimizde yapılan turnuvada Kick Boks ekibimiz şampiyon oldular. Şimdi de İzmir’de ilimizi ve ilçemizi en iyi şekilde temsil edecekler. Yaklaşık 24 sporcu arkadaşımız, birbirinden genç, dinamik ve değerli çakı gibi maşallah arkadaşlarımız ilimizi en iyi şekilde hem sportmenlikleri ile hem de başarıları ile bizi temsil edeceklerine inanıyorum. Kendilerine başarılar diliyorum’’ dedi.
"SPOR BİLİNCİ VE KÜLTÜRÜ OLUŞTURULUYOR’’
Spora ve sporcuya verdikleri destekten dolayı Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ve Başkan Yardımcısı Osman Uludağ’a teşekkür eden Kick Boks takımı antrenörü Murat Akaltun ise yaptığı açıklamada, ‘’Hem popülizmden uzak spor bilincini ve kültürünü oluşturmak amacıyla Şanlıurfa’da sporu yaymak amacıyla ciddi çalışmaları dönüşüm buluyor. Biz bundan bir hafta önce Haliliye Belediyesi olarak 40 ilin katıldığı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Şampiyonası biliyorsunuz Birecik’te gerçekleşti. Yaklaşık 600 sporcunun katıldığı dev organizasyonda yine sayın Fevzi Başkanımızın, Osman Başkanımızın desteklerini arkamızda hissederek şampiyon olduk. Bizlerde bu şampiyonluğu anlamlandırmak için 25 Mayıs 3 Haziran tarihlerinde Türkiye’nin en büyük organizasyonu olarak kabul edilen Kick Boks Gençler ve Büyükler Bay Bayan Şampiyonasına Haliliye Belediyesi olarak katılacağız’’ ifadelerini kullandı.
HALİLİYE BELEDİYE SPOR BÖLGENİN DİNAMOSU OLMAYA ADAY
Öte yandan İzmir’de 600 sporcunun katılımı ile 25 Mayıs 3 Haziran tarihlerinde düzenlenecek Türkiye Şampiyonası, Türkiye’nin en büyük Kick Boks organizasyonu olarak nitelendiriliyor. Söz konusu turnuvaya Şanlıurfa’dan 29 sporcu katılıyor. 29 sporcudan 25 ise Şanlıurfa Haliliye Belediye Spor Kulübü’nün sporcularından oluşuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haliliye Belediye Spor Türkiye Şampiyonası’na Katılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN