Türkiye'nin en iyi haber sitesi

140 Park Haliliyelilere Nefes Aldıracak

Giriş Tarihi: 26.5.2015 20:08 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 02:13
140 Park Haliliyelilere Nefes Aldıracak
Haliliye İlçesi sınırları içinde yapılan 140 park, vatandaşlara sıcak günlerde rahat bir nefes aldıracak.
Haliliye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü 140 parkın bakım ve onarım çalışmalarının yanı sıra, parkların dışında kalan kırsal mahallelerde de ağaçlandırma çalışmalarına destek veriyor.
Parklar yoğun kent yaşamından uzaklaştıran en önemli duraklar arasında yer alıyor. Sıcak hava şartları insanları meskenler dışına, açık alanlara yönlendirirken, bu talep özellikle yaz ayları boyunca park ve bahçelerin yoğun olarak kullanılmasına neden oluyor. Kış aylarından itibaren yeşil bir Haliliye için çalışmalarını başlatan Haliliye Belediyesi yazın etkilerini hissettirmeye başladığı şu günlerde insanların parklarda rahat zaman geçirebilmeleri adına yeniliklere de devam ediyor.
Parklarda havuz örnekleri, yeni tasarımlar, iyileştirme çalışmaları sürüyor. Çocuklu ailelerin çocukları ile güvende zaman geçirmeleri adına planlama dahilinde parklara oyun grupları monte edildi ve kademeli olarak edilmeye devam ediyor.
Haliliye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ayrıca kentte ilk defa uygulanan engelli oyun gruplarına da parklarda yer vermeye başladı. Haliliye Belediyesi, kurak geçen yaz şartları nedeniyle parklarda uygun sulama metotlarını da hayata geçirdi. Parklarda yapılan park mobilyalarındaki iyileştirmeler ile birlikte Haliliye ilçesinde yaşayanların rahat bir yaz geçirmesi için çalışmaya devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
140 Park Haliliyelilere Nefes Aldıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN