Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Ekinci’den OSB’ye Ziyaret

Giriş Tarihi: 27.5.2015 19:38 Güncelleme Tarihi: 28.5.2015 07:26
Başkan Ekinci’den OSB’ye Ziyaret
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Organize Sanayi Bölgesi’nde bazı tekstil ve pamuk fabrikalarını ziyaret ederek, öğlen yemeğinde işçilerle bir araya geldi.
Şanlıurfa 1.ve 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde bir takım incelemelerde bulunan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, birçok marka kotların üretildiği özel bir tekstil fabrikasına giderek yetkililerden işçiler hakkında önce bilgi aldı, daha sonra ise öğlen yemeğinde işçilerle bir araya geldi. Tekstil fabrikasının yemekhanesinde işçilere sürpriz yapan Başkan Ekinci, işçilerin beğenisini topladı. Yemek sırasına girerek işçilerden farkı olmadığını gösteren Başkan Ekinci, çatal kaşık ve tabldotunu alarak sırasını bekledi. Bir süre işçilerle sırada bekledikten sonra aşçılardan yemeğini alarak fabrika işçileriyle yan yana oturan Başkan Ekinci, hem yemeğini yedi hem de işçilerle sohbet etti. Günün menüsünde ise, tavuk, pilav, salata ve ayran vardı.
Yemek sonrası fabrika yetkilileri ile birlikte çalışma sahasını dolaşarak bilgi alan Başkan Ekinci, şunları söyledi:
‘’Bugün OSB’de bulunan tekstil fabrikasını ziyarete geldik. Barış, huzur ve istikrarın olduğu bir yerde işsizlikte kalmaz, ekonomik açısından çok önemli gelişmeler olur. Şanlıurfa’nın gurur abidesinden bir tanesidir. Burada 800’e yakın emekçi kardeşimiz çalışıyor. Dünya markaları burada üretiliyor. Buradan iş dünyalarına markalar yayılıyor. Demek ki biz Şanlıurfalılar istersek yapamayacağımız hiçbir şey yoktur. Gururlandığımız andır. Onlarca tesis var. Bu tesislerin artması ile beraber Şanlıurfa’da işsizlik kalmayacaktır. Ülke ekonomisine de çok büyük katkılar sağlanacaktır. Tabi bu barış ve huzur ortamının sağlandığı bir ülkelerde olur. Özellikle bölgemizin 6’ıncı teşvik paketi ile beraber Şanlıurfa’da gerek 1’inci OSB’de, gerek 2’inci OSB’de yer kalmadı. 3’üncü OSB ile ilgili çalışmalar yürütülüyor. Gelecekte de binlerce, 10 binlerce insanın rahatlıkla iş kurabileceği alanlarda yapılmış olacaktır. Bu tesisin Yüksel Bey ve ekibini tebrik ediyorum. Bu anlamda da bir yerel yönetici olarak her türlü sorunlarını paylaşmalarını yasal anlamda da her türlü desteği vereceğimizi ifade etmek istiyorum. Stresliyseniz, sıkıntılı iseniz eğer yorgunsanız gelin burayı gezin, gezdikten sonra hayata bir başka şekilde bağlanırsınız.”
Yaptığı konuşma sonrası, bir başka fabrikaya giden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, pamuğun işlendiği özel bir çırçır fabrikasına geçti. Burada işçiler tarafından karşılanan ve yine fabrika yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Ekinci, ziyaret ettiği fabrikalardan memnun ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Ekinci’den OSB’ye Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN