Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ceylanpınarda ‘Unutulmayanlar’ Ödülü Geceye Damgasını Vurdu

Giriş Tarihi: 22.6.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 14:52
Ceylanpınarda ‘Unutulmayanlar’ Ödülü Geceye Damgasını Vurdu
Ceylanpınar Gazeteciler Derneği Başkanlığı tarafından düzenlenen ödül gecesinde ‘Unutulmayanlar’ Ödülü’ne layık görülen 5 aileden biri olan Suriye savaşı nedeniyle hayatını kaybeden Şükrü Kahraman’ın kızı Melek Kahraman ‘’Ceylanpınar Gazeteciler Derneği Bizleri Unutmadı’’ ifadelerini kullandı.
Ceylanpınar Gazeteciler Derneği tarafından ilk kez düzenlenen ödül törenine iş, siyaset, bürokrasi ve basın mensuplarından çok sayıda davetli katıldı. Ödül töreninde bölgede görev yapan başarılı gazeteciler ile bürokrat, iş adamı, eğitimci, sivil toplum örgütü, öğrenci, doktor, sporcu ve kurum yöneticileri ödüle layık görüldü. Bu ödüller dışında ise ‘Unutulmayanlar’ ödülü geceye damgasını vurdu. Gecede, 16 Temmuz 2013 tarihinde Suriye’deki iç savaştan dolayı seken mermi ile evinde başından vurulan 16 yaşındaki Mehmet Gündüz’ün ailesi, 17 Temmuz 2013 tarihinde ilçe Gençlik Parkı’nda dinlenirken kalbine isabet eden mermi ile 18 yaşında hayata veda eden Mahsun Ertuğrul’un ailesi, 26 Temmuz 2013 tarihinde 2 oğlu ile tarlada çalışırken yakınlarına düşen havan topu mermisi ile 44 yaşında hayata veda eden Şükrü Kahraman’ın ailesi, 3 Ağustos 2013 tarihinde Ramazan Bayramı nedeniyle ilçe merkezinde alışveriş yaptığı sırada göğsünden aldığı mermi ile 45 yaşında hayatını kaybeden Ramazan Zeybel’in ailesi ve 28 Ekim 2013 tarihinde evinde uyuduğu sırada evine isabet eden havan mermisi ile 30 yaşında hayatını kaybeden İdris Akgül’ün ailesi Yılın ‘Unutulmayanlar’ ödülüne layık görüldü.
İsimleri anons edilen ailelerin sahneye çıkması esnasında salonda duygusal anlar yaşandı. Suriye’de iç savaştan dolayı 44 yaşında hayata veda eden Şükrü Kahraman’ın kızı Melek Kahraman, Ceylanpınar Gazeteciler Derneği’ne unutulmadıklarını hatırlattıkları için teşekkür ederek sözlerine başladı. Kahraman ‘’Bölgedeki savaş devam ettiği sürece, biz bu acıyı unutmayacağız. Devletimizin Soma Maden faciasında yaşamlarını yitiren vatandaşların yakınlarına gösterdiği hassasiyeti bizlere göstermemesi, var olan ve kapanmayan acımıza acı kattı" dedi.
İlk günden verilen sözlerin hiç birisinin yerine getirilmediğini dile getiren Kahraman, ‘’Soma Madeninde hayatını kaybedenlere ‘Şehit statüsü’ veren devletin, bizim olmayan bir savaşta ve bir hiç uğruna yitirdiğimiz canlar için aynı hassasiyeti göstermemesi içimizi acıttı’’ ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ceylanpınarda ‘Unutulmayanlar’ Ödülü Geceye Damgasını Vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN