Deniz Feneri’nden Suriyeli Çocuklara Bayramlık Elbise

Giriş Tarihi: 14.7.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Deniz Feneri’nden Suriyeli Çocuklara Bayramlık Elbise
’nın Akçakale ilçesinde bulunan Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nde hayata tutunmaya çalışan 8-12 yaşları arasındaki Suriyeli bin 200 erkek ve bin 300 kız çocuğuna bayramlık elbiseleri dağıtıldı.
Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü Ali Karayılan, Suriyelilerin konaklaması için kurulan kamplar bulunduğunu ifade ederek, “Bu kamplardan birisi de 3 yıl önce kurulan Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesisleri. Kampta 30 bin Suriyeli misafir ediliyor. Ülkemizde tahmini olarak 1.5 milyon Suriyeli zor şartlarda yaşıyor.Devletimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız bu insanların yarasını sarmaya, şartlarını iyileştirmeye çalışıyor. Biz de Deniz Feneri Derneği olarak 5 yıldır Suriye halkına yardımlar yapıyoruz. Ayni ve nakdi yardımlarımızın toplamı 60 milyon Türk Lirasını geçmiş bulunuyor” dedi.
Türkiye’de bulunan 7 sabit giyim mağazamızdan yıllardır yoksul insanlar gelip beğenilerine göre giyindiğini ifade eden Karayılan, “5 yıldır Suriyeli kardeşlerimize de aynı fırsatı veriyoruz. Akçakale Süleyman Şah Kampında 1.5 yıl önce bir dikiş atölyesi açılmasına destek olduk. Makinaların yarısı ve kumaşlar derneğimizin bağışçıları tarafından temin edildi. Bu atöylede 2 bin 500 Suriyeli çocuğumuza bayramlık elbiseler dikildi ve bu elbiseler Ramazan Bayramı öncesi teslim edildi. Çocuklarımızın mutluluktan uçtukları o anlar görmeye değerdi.Bu yavrularımız bize emanet. Savaş kaynaklı büyük bir travma yaşıyorlar. Yarın büyüyecekler ve bu iyilikleri hatırlayacaklar. Bütün bu çalışmalarımızda bizleri destekleyen hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz. Dün akşam da Deniz Feneri Derneği adına Akçakale’de kamplar dışında kalan 150 aileye kuru gıda, 400 paket çocuk bezi ve 200 adet oyuncak dağıtımı gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deniz Feneri’nden Suriyeli Çocuklara Bayramlık Elbise
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN