Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti’de Bayramlaşma

Giriş Tarihi: 18.7.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Şanlıurfa AK Parti’de Bayramlaşma
Ramazan Bayramı nedeniyle Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) İl Başkanlığı tarafından bayramlaşma programı düzenlendi.
Partili üyelerin de büyük ilgi gösterdiği bayramlaşma programına AK Parti Milletvekilleri, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Bayramın Şanlıurfa’ya,Türkiye’ye ve tüm islam alemine hayırlar getirmesini temennilerinde bulunan Şanlıurfa Milletvekili ve Ak parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, “Maalesef bayramı biz burada huzurla geçirirken yanı başımızda Suriye’de bombalar patlayıp insanlar evini terk edip Türkiye başta olmak üzere komşu ülkelere göç etmek zorunda kalıyorlar. Şuan da Türkiye’de 1 milyon 700 bin Suriyeli ve 300 bin Iraklı vatandaşı ağırlamak durumundayız. Tabi bu bayramın ayrı biz özelliği ise 16 yıl önce yapılan koalisyon görüşmelerinin ardından sonra ilk defa 12 yılı aşkın süredir iktidarı tek başına devam ettiren Ak Parti’nin 7 Haziran seçimleri sonrasında tek başına iktidar olamaması sonucunda koalisyonun yapıldığı, tartışıldığı bir bayramdayız. Türkiye bulunduğu coğrafya itibariyle güçlü bir hükümete ihtiyaç duyulan en önemli anlarından bir tanesini yaşıyor. Suriye’de ve Irak’ta yaşanan savaş öte yandan Yunanistan ve Ukrayna’daki durumlar neticesinde güçlü bir iktidara ihtiyaç var" dedi.
KOALİSYON GÖRÜŞMELERİNE GEREKEN ÖNEM VERİLMİYOR
Nebati, Ak Parti dışındaki partilerin koalisyon görüşmelerine gereken desteği vermediğini söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti: “7 Haziran seçimleri sonrasında millet bir mesaj verdi Ak Parti önderliğinde bir koalisyon kurulması. Ak Parti’nin kurmak için gösterdiği öz veriye diğer partilerin gerekli öz veride bulunmadıkları özelliklede Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ‘nin tabanına rağmen bir takım söylemlerde bulunmuş olması Türkiye’yi koalisyon görüşmeleri içerisinde henüz başındayken bir sonuçla karşı karşıya bırakmamıştır. Umarım bayramdan sonra koalisyon görüşmeleri daha rayına oturarak Ak Parti önderliğinde bir koalisyon hükümeti kurulur. Koalisyon görüşmelerinden gerekli sonuç alınmazsa millete giderek Türkiye’yi hükümetsiz bırakmayacak tedbirleri alacak gücü gösterecek bir yapılanma gerçekleştirmesini umuyorum.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şanlıurfa AK Parti’de Bayramlaşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN