24 HAZİRAN 2018 SEÇİM SONUÇLARI GEÇMİŞ SEÇİM SONUÇLARI www.sabah.com.tr

ORHAN DELİGÖZ

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
ORHAN DELİGÖZ
  • PARTİSİ : ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
  • BÖLGESİ : ERZURUM
  • SIRA NO. : 5
  • MESLEĞİ : EKONOMİST / İKTİSATÇI
ÖZGEÇMİŞİ

1965 Erzurum Narman doğumlu olan Orhan Deligöz, Atatürk üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi İktisat bölümü mezunu olup, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Üniversitesi'nde Yüksek Lisans yaptı. 2003-2015 yılları arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nde daire başkanı olarak görev yaptı. 2015 Ağustos ayında buradaki görevinden ayrılarak Enerji Piyasaları İşletme A.Ş.'de yönetici olarak göreve başlayan Orhan Deligöz, 1 Kasım Genel seçimleri için Erzurum'dan milletvekili adayı oldu.
Atatürk Üniversitesi ve Yüzüncü Yıl Üniversitelerinde öğretim görevlisi, Yüksekokul Yönetim Kurulu üyesi, İktisadi ve İdari Programlar Bölüm Başkanlığı yaptı. İktisat, Muhasebe, Kamu Maliyesi ve Bütçe dersleri okuttu. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Kültür Portalı Projesi Çalışma Grubu üyeliği yaptı.
2007 ve 2011 Genel Seçimlerinde Ak Parti Erzurum milletvekili aday adayı, 2014 Yerel seçimlerinde Ankara Etimesgut Belediye Başkan Aday Adayı olan Orhan Deligöz evli ve 4 çocuk babasıdır.