'li vekillerin adaylık sitemi

'nin aday listesinde 23'nci dönemde görev yapan 5'i kendi isteğiyle olmak üzere 27 milletvekili listede yer bulamazken, listeye giremeyen milletvekillerinden de "üzgünüz ama kırgın değiliz" değerlendirmesi geldi.

Giriş Tarihi: 7.4.2015 13:35 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 03:00
MHP'li vekillerin adaylık sitemi
"KAN DEĞİŞİKLİĞİ GÜZEL"

Aksaray Milletvekili Osman Ertuğrul ise mevcut siyasi partiler içerisinde en iyi listenin 'ye ait olduğunu söyledi. Ertuğrul "Bizim partide kötü liste olmaz. Benim varlığım yokluğum da önemli değil. İstirahata çekildik. Kan değişikliği güzel. Genç ve güzel bir ekip. Bizim açımızdan sıkıntı, problem yok. Bundan sonra da üzerimize düşeni yapacağız. Ben belediye başkanlığı, vekillik yaptım. Yeter bu kadar yeni arkadaşlar gelsin" diye konuştu. Ertuğrul, emekli olduğunu belirtirken "Biraz da rahat edelim. Ömrümüz mücadele ile geçti. Yeni dede oldum biraz da torunumla uğraşacağım" dedi.

"OLUNCA İYİ OLMAYINCA KÖTÜ DEMEK MÜMKÜN DEĞİL"

Bahçeli'nin listesindeki sürprizlerden biri de merhum Alparslan Türkeş'in damadı Hamit Homriş'in de aday gösterilmemesiydi. Homriş ise "İnşallah hayırlı olur. Milletvekili oldum MHP'nin tercihiydi, listede olmamam da MHP'nin tercihi. Olunca iyi olmayınca kötü demek mümkün değil. Hepimiz tapulu değiliz. Benim için normal hayat devam edecek. MYK üyesiyim, particiliğe de özel hayatımıza da devam" değerlendirmesinde bulundu.

"BELLİ OLGUNLUKTA İNSANIZ SAYGI İLE KARŞILARIZ"

Listede yer almayan Gaziantep Milletvekili Hasan Özdemir de "Takdir teşkilatlarımızın ve genel başkanımızın. Ben Gaziantep'ten dört sene milletvekilliği yaptım. Bürokrasiden gelen bir insandım. Bu sefer de değerli bir genel başkan yardımcımızı Gaziantep'ten koymuşlar. Biz 12 Haziran'a kadar gidip orada teşkilatlarımıza destek olacağız, çalışacağız. Siyaset sadece milletvekili olarak yapılmaz. Belli olgunlukta insanız, saygı ile karşılaşırız. İnşallah başarılı olurlar" diye konuştu.

"LİSTEDE OLMADIĞIM İÇİN ÜZGÜNÜM"

Ordu Milletvekili Rıdvan Yalçın ise listede yer almamasını, "Daha önce de bizi listeye Devlet Bey koymuştu. Şimdi de nefer olarak görevlendirdi, vazifemizi yapacağız. Dört yıl içinde milletimi ve bölgemi iyi temsil ettiğim kanaatindeyim. Listede olmamama rağmen çok sayıda insan arayarak üzüntülerini, sevgilerini iletti. Ben listede olmadığım için üzgünüm, yarım kalmış projelerim, kanun tekliflerim vardı, üzgünüm ancak genel başkanın takdiri" şeklinde değerlendirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'li vekillerin adaylık sitemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN