Türkiye'nin en iyi haber sitesi

" ile paylaşacak oyumuz yok!"

lere 45 gün kala ve kavgası başladı. CHP’nin şehir oylarına göz diken HDP’ye CHP’den sert karşılık geldi. CHP İzmir milletvekili adayı , Cumhuriyet Gazetesi’ndeki köşesinden “CHP Darülaceze değil, HDP ile paylaşacak oyumuz yok” diyerek tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 22.4.2015 10:54 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 14:52
HDP ile paylaşacak oyumuz yok!
İŞTE CHP'Lİ MUSTAFA BALBAY'IN YAZISINDAN BAZI BAŞLIKLAR:

CHP'NİN OYLARI HDP'YE GİTSİN İSTİYORLAR!

Yani şu fısıltı var:

"Aman ın altında kalmasın... Kalırsa, AKP anayasayı değiştirebilecek,Erdoğan'ın bugünkü hukuksuz başkanlık dayatmasını meşrulaştıracak bir çoğunluğa sahip olur. oylarının bir kısmı HDP'ye giderse AKP istediği güçte gelemez..."

HDP'NİN BARAJI GEÇMESİ CHP'NİN SORUNU DEĞİLDİR
HDP bir süre kendi içinde tartıştı ve ciddi bir adım attı; genel lere bağımsız değil parti tabelası altında girme kararı aldı. Öyle anlaşılıyor ki; barajı aşarsa ayrı, aşmazsa ayrı bir planı programı var.
HDP'nin bir Türkiye partisi olma hedefini önemsediğimizi yeri geldikçe vurguluyoruz. Bu bağlamda adaylarını Ankara'da açıklamaları sembolik de olsa önemli bir adım.
Gelişmelere CHP penceresinden bakılırsa şunu vurgulamak gerekir:
HDP'nin barajı geçmesi, CHP'nin sorunu değildir.
CHP DARÜLACEZE DEĞİLDİR!
Önümüzde 45 günlük bir süre var. Bu zaman diliminde CHP'de oklar içe değil tamamen dışa döndüğünde, gündemi belirleyen parti özelliğini koruduğunda, vaatlerini inandırıcı bir biçimde toplumun bütün kesimlerine anlatmak için seferber olduğunda, 8 Haziran iktidar değişikliği getirecektir.

CHP Darülaceze değildir, paylaştıracak oyu yoktur, ulaşması gereken daha geniş kitleleri vardır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"HDP ile paylaşacak oyumuz yok!"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN