Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu: 12 Eylül'ün kalıntılarını temizledik

Şanlıurfa'da 'yı hatırlatan Başbakan Davutoğlu, "12 Eylül rejiminin kalıntılarını kim temizledi? İşkenceler altında ölenlerden sonra Türkiye'de işkenceyi tümüyle kim kaldırdı?" diye sordu

Davutoğlu: 12 Eylül'ün kalıntılarını temizledik
, 12 Eylül darbesinin simgelerinden 'nın oğlunu bir daha göremediğini hatırlatırken, "12 Eylül'ün kalıntılarını kim temizledi? Başörtüsü yasağını, 28 Şubat zulmünü kim bitirdi?" diye sordu. "Türkiye iki gün içinde Suriye'ye girecek" diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'e de tepki gösteren Davutoğlu, "Doğru, girdik. Ama Başbakan olarak Süleyman Şah'a girdik, ziyarete girdik. CHP yalanları da tarihe gömüldü. Şaşkın bunlar" ifadesini kullandı. AK Parti'nin dün Şanlıurfa Topçu ve Adana İstasyon meydanlarında düzenlediği mitinglerde konuşan Davutoğlu, şu mesajları verdi:

SÜLEYMAN ŞAH'TAN SELAM VAR: Süleyman Şah Türbesi'nden size selamlar var. Sınırımızın öte yakasında, iç gerilim içinde çatışmalar arasında, Süleyman Şah Türbesi'ni koruyan kahraman askerlerimize selam olsun ve onu, mukaddes mekanın emanetlerini bir gece, Suriye içindeki Eşme köyüne getiren bütün Mehmetçiklerin alnından öpüyorum. Biz, Süleyman Şah'ın kutsal emanetini ülkemize getirmek için çabalarken, birileri de Suriye'deki zalim Esad'ın ağzıyla konuşuyordu.ŞANLIURFA, KUDÜS'ÜN KARDEŞİ: Biz Suriye'de ve Filistin'de, dahi dünyanın her bir köşesinde büyük azim ve kararlılıkla bu davayı takip ederken, bakınız tarih bilincinden yoksun birileri çıkıyor ve diyor ki buna dikkat edin Hazreti İbrahim'in torunları, 'Kudüs Yahudilerin kutsal mekanıdır.' Şanlıurfa, Kudüs'ün kardeşidir, kardeşi.

7 HAZİRAN BİR KADER SEÇİMİDİR: 7 Haziran seçimleri bir kader seçimidir. Sadece Şanlıurfa'nın kaderi değil, sadece Türkiye'nin kaderi değil bu seçimlerle Suriye'nin, Filistin'in, Somali'nin, Saraybosna'nın kaderi yazılacak.

KALINTILARINI KİM TEMİZLEDİ?: Berfo Ana bir daha oğlunu göremedi, 105 yaşında vefat etti. 12 Eylül'ün kalıntılarını kim temizledi? 12 Eylül'de, işkencelerde ölenlerden sonra Türkiye'de işkenceyi tümüyle kim kaldırdı? 12 Eylül'ün yasaklarını kim kaldırdı? Başörtüsü yasağını, 28 Şubat zulmünü kim bitirdi? Onlar konuşur, AK Parti yapar. İşte biz 1980'den 2001'e kadar, 2002'ye kadar birçok alanda halkı kıskaç içine almış olan bütün yasakları kaldırdık. Olağanüstü hali kim kaldırdı? Kürtçe üzerindeki yasakları kim kaldırdı?

ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: 12 Eylül'ün kalıntılarını temizledik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN