Başbakan Davutoğlu: Sen kim adına özür diliyorsun?

Giriş Tarihi: 27.5.2015 18:52 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 21:27
Başbakan Davutoğlu: Sen kim adına özür diliyorsun?

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin Mardin mitinginde halka hitap etti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

- Günde üç miting yapıyoruz. Ama mitingler bitince Ankara veya İstanbul'a dönüyoruz. Orada kalıyorum. Bu kez dedim ki Mardin'e gittiğimizde Mardin'de uyuyacağım Mardin'de uyanacağım. Bugün Mardin'de kıldığım sabah namazında o duyguyu hissettim, şükrettim.

-Türkiye'de darbeci zihniyetin kökünü biz kazıdık. 15 yıldır bu memlekette kimse darbeden bahsetmiyor. Bizim davamız özgürlük davası.Eskiden derin devleti savunan zihniyet şimdilerde HDP'nin barajı geçmesi için çağrıda bulunuyor.

- Geçmişte bu bölgede HDP'yle ilgili en kısıtlayıcı yaklaşımda olan Paralel Yapı şimdi gizlice HDP ile görüşüyor.

- Kılıçdaroğlu diyor ki bizim neden İsrail'de Büyükelçiliğimiz yok. Biz Mescid-i Aksa'ya postallarıyla girenlerle dost olmayız.

"AK PARTİ'Yİ ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORLAR"

-Hepsi bir araya gelmiş AK Parti'yi engellemeye çalışıyor.

-MHP der ki sadece Türkmenlere yardım edelim. HDP der ki sadece Kürtlere yardım edelim. Arap kardeşlerimizi aldığımızda bunlar karşı çıktılar

-Türkmenleri aldığımızda karşı çıktılar hatta PYD kontrolünde olmayan bölgeden gelen Kürtleri aldığımızda bile karşı çıktılar.

- Geçmişte derin devletin yaptığı faili meçhul türü uygulamalar, baskılar, zulümler bu sefer HDP ve onun arkasındaki örgüt tarafından yapılmaya çalışılıyor. İlginç bir şekilde bakıyorsunuz, eskiden derin devleti savunan zihniyet, şimdi HDP'nin barajı aşması için çağrılarda bulunuyor.

"SEN KİM ADINA ÖZÜR DİLİYORSUN?"

-Aşırıcı bazı Ermeni güç lobilerinin de tesiriyle, onlarla konuşarak Demirtaş dedi ki, 'evet Ermenilere soykırım yapılmıştır, burada da Kürtler de yapmıştır, onlar adına özür diliyorum.' Sen kim adına özür diliyorsun? Ne Kürtler ne Araplar ne Türkler bu topraklarda soykırım işlemediler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu: Sen kim adına özür diliyorsun?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN