Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eş başkan gibiler

: Birileri bunu (Türkiye'yi) engellemeye çalışıyor. Geçmişte retçi politikalar yürüten CHP ile HDP arasında açık bir işbirliği var. Eş başkan gibi çalışıyorlar

Giriş Tarihi: 27.5.2015
Eş başkan gibiler
e sayılı günler kala miting programını sürdüren , dün de 'ta partililere seslendi. Hakkâri'deki havaalanı açılışı sonrası Şırnak'a geçen Davutoğlu burada yaptığı konuşmada, "Türk ile Türk, Kürt ile Kürt, Arap ile Arabız" dedi. Türkiye'nin tek bir fert olduğunun altını çizen Davutoğlu, "Konya'da ne hissediyorsam Şırnak'ta da onu hissediyorum" dedi. CHP'nin 33 ilde oyunun olmadığını söyleyen Davutoğlu, "MHP'nın 40'ı aşkın, HDP'nin 50'yi aşkın yerde milletvekili yok. Ama biz 81 vilayete de gideceğiz. 81 vilayet de kardeştir diyeceğiz" dedi. Davutoğlu Şırnak'ta şu mesajları verdi:

TÜM TABULARI YIKTIK

Türkiye acılı günlerden geçti. Olağanüstü hal vardı. Köyler boşaltılmıştı. Olağanüstü hali kim kaldırdı. Köye Dönüş Yasası'nı kim çıkardı. TRT Kürt'ü kim kurdu. Anneler hapishanelerde çocuklarıyla Kürtçe konuşamıyordu. Bu yasakları kim kaldırdı. Kürt Türk tüm vatandaşların desteği ile tüm tabuları yıktık.Tek bir vatandaşımıza etnik ya da mezhebi olarak ayrımcılık yapılırsa onun yakasına yapışırız.
Bizim için her şeyin esası insan onurudur.
Hala baskı, terörle, tehditle bu güzel şehirlerimizi ovalarımızı şiddete boğmak isteyenler var. Tekrar karanlık günlere dönmek ister misiniz?
Bir taraftan seçime gideriz, diğer taraftan silahları elimizde tutarız diyorlar. İstanbul'da elinde barış güvercini var. Ama silahları gömelim dediğimizde hayır diyor.
Gel silahsızlanma çağırısı yap. Silahları magmaya kadar gömelim dediğimizde hayır diyorlar.
7 Haziran'a giderken öyle işbirlikleri var ki. Ne olur takip edin. Herkes elini vicdanına koysun.
Şırnak'ın 2002'de 20-30 milyon dolar ihracatı vardı. Şimdi 689 milyon dolar ihracatı var.

EŞBAŞKANLAR GİBİ

Birileri bunu engellemeye çalışıyor. Geçmişte retçi politikalar yürüten CHP' ile HDP arasında açık bir işbirliği var. Neredeyse eş başkan gibi çalışıyorlar.
Demirtaş "Hakkari'de kurdeleyi keşke birlikte kesseydik" demiş.
Peki, neden yıllarca orada çalışan işçilere saldırdınız. Neden şiddete karşı durmuyorsunuz. Başbakanlık otobüsüne saldırdılar. Demirtaş'ın sınav vaktidir. Şimdi çıksın telin etsin, kınasın.
Gelin bu ülkede şiddete son verelim. Buradan açık çağrı yapıyorum.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eş başkan gibiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN