Keşke sende yürek olsaydı

Hakkâri havalimanının terör nedeniyle 2 yıl geç açıldığını söyleyen Davutoğlu, Demirtaş'ın, "keşke biz de açılışta olsaydık" sözünü hatırlattı: Keşke sende yürek olsaydı da 'şiddete yer yok' diyebilseydin

Keşke sende yürek olsaydı
Genel seçimler öncesi yoğun miting programını sürdüren AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Siirt ve Tunceli ve Malatya'da partililere seslendi. Davutoğlu, mitinglerde şu mesajları verdi:
30'lu yıllardaki CHP'nin bugünkü Kürt versiyonu HDP haşa "Allah Kürtçe bilmiyor mu?" diyor.
Pensilvanya'ya vuruyorsunuz ses Demirtaş'tan çıkıyor. Ona vuruyorsunuz CHP'den geliyor. CHP'ye vuruyorsunuz MHP'den ses geliyor.
Bunların karşısında AK Parti elif gibi duruyor.3 PARTİ 3 ÖRGÜT BİRLEŞTİ:
Milletvekili adayları saldırıya uğruyor bu aydınlardan ses gelmiyor ama HDP söz konusu olduğunda bütün bu gruplar birleşiyor. Bir bakıyorsunuz paralelcilerin yayın organlarında Kılıçdaroğlu CHP, HDP, MHP ve üç örgüt Kandil, Paralel ve DHKP-C birleşti. Kime karşı birleştiler AK Parti'ye karşı.KEŞKE SENDE YÜREK OLSAYDI:
AK Parti'nin duruşuna destek verecek misiniz? Bakınız üç gün Hakkâri Yüksekova Havalimanı'nı açtık ama bu havalimanı iki yıl gecikmeli açıldı. Sebebi ise terör örgütünün saldırıları. Demirtaş "keşke biz de açılışta olsaydık" demiş keşke sende yürek olsaydı da "şiddete yer yok" diyebilseydin. Bizde öyle bir yürek var ki herkesi içine alır.

SÜRECİN MİMARI VE GARANTİSİYİZ:
Onlar çözüm sürecini engellemeye çalışır ama AK Parti çözüm sürecinin mimarı ve garantisidir. Dün açıklama yapan aydınlar duysun. Türkiye'ye özgürlükleri kim getirdi, darbeye karşı dimdik kim durdu?

'YA SEV YA TERK ET' DİYORLAR:
Eskiden derin devletin söylettiği "Ya sev, ya terk et" sloganı vardı. Şimdi HDP'nin zihniyeti de aynı, onlar da, "Ya bizim baskılarımıza boyun eğin, ya da bölgeden, şehirlerden gidin" diyor.

O ANLAYIŞI YERLE BİR ETİK:
Zamanında buraya gelen CHP müfettişleri 'Dersim çıbandır. Adam olmalıdır" ifadelerini kullanmışlar. Biz devletin milleti adam edeceğine ilişkin inancı yerle bir ettik. Devlet, milletin emrindedir. Bu ülkede bir daha vesayet olmayacak. Dersim'in acıları bir daha yaşanmayacak. Bizim için Hz. Mevlana neyse, Hacı Bektaşı Veli odur.

28 ŞUBATÇILAR MECLİS DIŞINDA KALDI:
28 Şubat sürecinde başörtülü kızlarımıza psikolojik işkence yapanlar şimdi Meclis dışında kaldı, ama bugün başı aşık, başörttülü bütün kadınlarımız onurla Meclis'e yürüyorlar.

"KILIÇDAROĞLU'NUN AKLI ERMİYOR"
Başbakan Davutoğlu, Malatya mitinginde Kılıçadaroğlu'nun seçim vaatlerine sert eleştirilerde bulundu: AK Parti'nin 12 yıl içinde katettiği mesafelerden sonra, bunlar da heveslendiler, mega projeler yapmaya kalkıyorlar. Kılıçdaroğlu'nun aklı ermiyor ama mega proje yapmaya kalkıyo

"SİİRT TÜRKİYE'NİN KADERİNİ DEĞİŞTİRDİ"
Siirt Türkiye'nin kaderini değiştiren kenttir. Cumhurbaşkanımız geldi, bir şiir okudu. Ondan sonra sadece Siirt'in değil, Cumhurbaşkanımızın değil, Türkiye'nin kaderi değişti. O zamandan beri Recep Tayyip Erdoğan'a, eniştesine, damadına sahip çıkan Siirt'e selam olsun. Muhtar bile olamaz denilen Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkan Siirtliler 7 Haziran'da sandığa gidilecek. Türkiye 7 Haziran'da bir yol ayrımında ve bir kez daha huzurunuza geleceğiz.

KİMSEYİ GÖNDERMEYİZ:
Bizim evimize sınırımıza kim gelirse gelsin onun aidiyetine bakmayız. Kapımızı sonuna kadar açar bağrımıza başarısız. Kobani olayları olana kadar Esed ile işbirliği yapan HDP bir anda Kobani'de tavır değiştirdi. Biz üç gün için 180 bin kardeşimizi ülkemize aldık. Şimdi Kılıçdaroğlu hepsini geri göndereceğim diyor HDP ise hayır demiyor. Bir biz diyoruz biz kimseyi geri göndermeyiz. Yetimleri öksüzleri terk etmeyiz.

HDPLİLER'DEN ÇİRKİN SALDIRI
Siirt'te Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı mitingin ardından AK Parti Gençlik Kolları üyesi 3'ü kadın 4 kişi, Tillo Caddesi'nde HDP seçim bürosundaki bir grup tarafından darp edildi. Olayla ilgili suç duyurusunda bulunuldu. Saldırıya tepki gösteren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay "Şiddetin hiçbir türlüsünü tasvip edemeyiz ama burada kadınlara kalkan bir el söz konusu. Batı'da pohpohlanan bu hareketin, burada neler yaptıklarını bizler her gün yaşıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keşke sende yürek olsaydı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN