Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Barbarlar

Davutoğlu Ankara'da konuştu. HDP saldırılarını hatırlattı: Siirt'te gençlik kollarımıza mensup üç bacımıza HDP binası önünde barbarlar saldırdılar ve darp ettiler. Sözde aydınlardan çıt yo

Giriş Tarihi: 31.5.2015
Barbarlar
Ba��bakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran'da yapılacak seçimler öncesinde durdurulan MİT TIR'larına kurulan komployu değerlendirdi, muhalefete yüklendi. Siirt'te AK Parti'li gençlik kolları üyelerine yapılan saldırıyı da değerlendiren Davutoğlu, "Şimdi soruyorum hani kadına karşı şiddet için hep beraber ayağa kalktık ya, hani bu sözde aydınlar HDP'ye destek yayımladılar ya, hiçbirinden çıt ses çıkmadı" dedi. Davutoğlu'nun katıldığı Ankara Etlik'te düzenlenen AK Parti mitingine Emniyet'in rakamlarına göre 150 bin kişi katıldı. Davutoğlu, burada yaptı konuşmada şu mesajları verdi:

81 KENTİN 78'İNDE VARIZ, ONLAR YOK:
CHP'nin 33 vilayette, MHP'nin 45, HDP'nin 65 vilayette milletvekili yok. Bizim geçen yıl 81 vilayetin 78'inde vardı. İnşallah şimdi 81 vilayetin 81'inde de iddialıyız. Aramızdaki fark bu.

ARTIK KİMSE 'DIŞARI' DİYEMEYECEK:
Muhterem bir hanımefendi (Merve Kavakçı) milletvekili seçildiğinde, 'Dışarı dışarı' diye tempo tuttular. Aynı eski Ankara'nın Tandoğan (Tek Parti döneminin Ankara Valisi Nevzat Tandoğan) zihniyeti. Elhamdülillah yasaklar ortadan kalktı. Şimdi başı açık başı kapalı bütün onurlu Türk kadınları el ele TBMM'ye girecek. Kimse 'dışarı' demeye cesaret edemeyecek, çünkü karşılarında elif gibi dimdik duran AK Parti var.

BARBARLAR GENÇ KIZLARIMIZA SALDIRDI:
Siirt'te çok güzel bir miting sonrası, miting çıkışı gençlik kollarımıza mensup üç bacımıza HDP binası önünde barbarlar saldırdılar ve darp ettiler. Şimdi soruyorum hani kadına karşı şiddet için hep beraber ayağa kalktık ya, hani bu sözde aydınlar HDP'ye destek yayımladılar ya, hiçbirinden çıt ses çıkmadı. Çünkü saldırıya uğrayan AK Parti.
SEN GÖNÜL DİLİNİ BİLMEZSİN:
Demirtaş "Allah Kürtçe bilmiyor mu" diyor, haşa... Allah her dili bilir de sen gönül dilini bilmezsin. Şiddete, teröre karşı sesini yükseltemezsin. Kadıköy'de başka, Diyarbakır'da başka konuşursun.

DEMİRTAŞ FİLİSTİN'E GİDEMEZ:
Demirtaş, Mavi Marmara şehitlerine ihanet ederek, "Kudüs Yahudilerindir" diyor. ...Sayın Bahçeli, Sayın Kılıçdaroğlu gitsin Filistin'e. Demirtaş gidemez, "Kudüs Yahudilerindir" diyen Demirtaş'ı Filistin'e sokmazlar.

KILIÇDAROĞLU HATAY'I SURİYE'DE:
Kılıçdaroğlu hesap versin, Esad'a övgüler dizen, Esad için şarkı besteleyen ve Hatay'ı Suriye sınırları içinde gösteren birisini Hatay'dan milletvekili adayı yaptı. Hatay Gazi Mustafa Kemal'in bize emanetidir kimseye dokundurtmayız.

KİRLİ BİR OYUN
MİT TIR'larına kurulan komployu değerlendirdi. "Daha önce onlarca defa yayımlanan bu şeyleri tekrar çıkaranlar kirli bir oyunun içerisindeler" ifadesini kullanan Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de, "Şimdi ona bir devlet dersi vereyim. Bir; devlet sırrını ifşa edenle işbirliği yapılmaz, bu casusluktur. İki; siz her yerde 'Türkmenlere sahip çıkalım' derken bu ülke Suriyeli Bayır Bucak Türkmenlerine sahip çıktığı için başına bu iş geldi" diye seslendi.

YARDIMLAR TÜRKMENLERE GİDİYORDU:
Evet, hiç çekinmeden söylüyorum; o yardımlar Esad'ın katlettiği Türkmenlere gidiyordu. Dibimizde savaş olacak Türkmen, Arap, Kürt kardeşlerimiz katledilecek biz de seyredeceğiz, bu mu büyük Türkiye? Daha önce onlarca defa yayımlanan bu şeyleri tekrar çıkaranlar kirli bir oyunun içerisindeler.

DOKTORA ŞİDDETE KARŞI OMUZ OMUZA OLALIM
Başbakan Davutoğlu, konuşmasında Samsun'da öldürülen doktoru da unutmadı. İnsana hizmet ederken öldürülen doktor için "Allahu alem şehitlik makamına da gitmiştir" diyen Davutoğlu, vatandaşlara da kadına karşı şiddette olduğu gibi doktora karşı şiddet de omuz omuza olunması çağrısında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Barbarlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN