Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eroğlu: Kürtlerin partisi AK Parti'dir

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "HDP'ye oy veren bazı Kürt kardeşlerimiz var, O kardeşlerimizin asıl partisi AK Parti'dir" dedi.

Giriş Tarihi: 2.6.2015 00:25 Güncelleme Tarihi: 2.6.2015 00:25
Eroğlu: Kürtlerin partisi AK Parti'dir

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Bazı Kürt kardeşlerimiz var, HDP'ye oy vermek istiyor ama HDP onların partisi değil. O kardeşlerimizin asıl partisi AK Parti'dir" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında İzmir Konyalılar Vakfı'nı ziyaret eden Eroğlu, AK Parti'nin insan ve millet odaklı çalıştığını belirterek, milletin refat, saadet ve mutluluğunun kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

Türkiye'de yaşayan herkesin rahatça ibadetini yapması ve istediği fikirleri söyleyebilmesi için partisinin mücadele verdiğini ifade eden Eroğlu, HDP'nin Kürtleri temsil etmediğini belirterek, şöyle konuştu:

"KÜRTLERİN PARTİSİ AK PARTİ'DİR"

"Bazı Kürt kardeşlerimiz var, HDP'ye oy vermek istiyor ama HDP onların partisi değil. O kardeşlerimizin asıl partisi AK Parti'dir. Onlarla ilgili özgürlüklerin önünü açan, Kürtçe yayın yapan TRT Kurdi'yi kuran, yollardaki birtakım denetimleri kaldıran, hastaneye gittiği zaman istediği şekilde oğluyla Kürtçe konuşabilen, asimilasyon politikalarını terk edip, 'bütün 78 milyon kardeştir, eşittir, insan onuru her şeyin üstündedir' diye ilan eden bizim hükümetimiz. Daha önce böyle bir şey var mıydı? Dolayısıyla onların da inşallah bunun dikkate alacaklarına ümidim tam."

Kaynak: Haber 7

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eroğlu: Kürtlerin partisi AK Parti'dir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN