Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Seçmeni kimin tehdit ettiğini, tek tek bulduk'

Giriş Tarihi: 3.6.2015
'Seçmeni kimin tehdit ettiğini, tek tek bulduk'

İstanbul'un Avrupa yakasında farklı ilçelerde miting düzenleyen Davutoğlu: AK Parti'ye karşı, Pensilvanya, muhalefet partileri ve Kandil işbirliği içinde

Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP, MHP, HDP, Paralel Yapı, Kandil ve DHKP-C'nin AK Parti'yi durdurmak için bir cephe oluşturduğunu söyledi. İstanbul'daki ilçe mitingleri kapsamında halkla buluşan Başbakan, özetle şöyle dedi:

HEPSİ BİR CEPHE: Biz halkla buluşurken, onlar perde gerisinden kumpaslarla, tuzaklarla bizi engellemeye çalışıyorlar. Pensilvanya'ya vuruyorsun ses CHP'den çıkıyor. CHP'ye vuruyorsun HDP'den çıkıyor. HDP'ye vuruyorsun MHP'den çıkıyor. Hepsi bir cephe olmuş, AK Parti karşısında. Yürüyüşümüzü durdurmak istiyor. 3 parti bir yerde, onları destekleyen Paralel Yapı, Pensilvanya, Kandil, DHKP-C. Bu altılı çeteye dur diyecek miyiz?TEHDİTLERE BOYUN EĞMEYİZ: (Seçmene yönelik Kandil'in tehditleri) İstanbul da dahil pek çok yerde, bölgede 'Bak senin şu ilde, şu köyde akraban var. Bizim istediğimiz gibi davranmazsan akrabalarınızı cezalandırırız' diyorlar. Bunu yapanları tek tek tespit ettik. Her tedbiri alırız, tehditlere boyun eğmeyiz. 90'ların Türkiyesi yok.TÜRKİYE'Yİ ŞİKAYET EDİYORLAR: Bayır Bucak Türkmenleri yardıma ihtiyaç duyduğunda talimat verdik; 'Gidin Hac yolunu bekleyen o yiğitleri yalnız bırakmayın' dedik ve yardım ettik. Şimdi birileri devletin bütün mahremiyetini yok ederek, casusluk faaliyetiyle bunlar üzerinden Türkiye'yi şikayet ediyorlar.

SAHAFLARI GEZİP KİTAP ALDI

Nuruosmaniye'de rahmetli babasının tekstil dükkânını ziyaret eden Davutoğlu ardından Kapalıçarşı'yı ve Sahaflar Çarşısı'nı gezdi. Bir sahaftan 3 kitap aldı. Başka bir sahafta ise kendi yazdığı 'Stratejik Derinlik', 'Teoriden Pratiğe Türk Dış Politikası Üzerine Konuşmalar' ve 'Küresel Bunalım' isimli kitapları imzaladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Seçmeni kimin tehdit ettiğini, tek tek bulduk'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN