Hepsi aynı safta buluştu

Başbakan Yardımcısı Arınç: Üçü içeriden, üçü dışarıdan, tam bir işbirliği içinde bir büyük projenin peşindeler

Giriş Tarihi: 5.6.2015
Hepsi aynı safta buluştu
Başbakan Yardımcı Bülent Arınç AK Parti'ye karşı kurulan ittifakın "AK Parti'nin milletvekili sayısından biraz daha düşme olabilir mi' peşinde olduğunu söyledi. Bursa Olay TV'de konuşan Arınç, "Hem siyasi aktörlerle karşımızda bir ittifak var, hem de bir 'koçbaşı' gibi HDP'yi piyasaya sürmek, ona barajı geçirtmek ve barajı geçmesi suretiyle de 'AK Parti'nin milletvekili sayısından biraz daha düşme olabilir mi?' Bunun peşine gittiler" dedi. Arınç şu mesajları verdi:

ÜÇÜ İÇERİDEN, ÜÇÜ DE DIŞARIDAN:
Bu siyasi aktörleri dışarıdan destekleyen, bunun medya ayağı da yurtdışı ayağı da Pensilvanya ayağı da var. Bunlar da bir araya geldiler, lojistik destek sağlıyorlar siyasi aktörlere. Üçü içeriden, üçü dışarıdan artık sayısı biraz daha fazla olabilir belki, tam işbirliği içinde bir büyük projenin peşindeler.

HDP PROJESİ İÇİN:
Yeni bir siyasi aktörle AK Parti'nin oylarını biraz daha aşağıya çekebileceklerini düşündüler; bu HDP projesidir. 'Paralel devlet yapılanması' dediğimiz örgüt, bugün bu üç siyasi aktörle iş birliği yapıyor.

GİZLİ BELGE İFŞASI SUÇTUR:
(MİT TIR'larıyla ilgili haber) Elbette 'Basın hürdür, sansür edilemez' diye bir anayasanın 28'inci maddesi kuralı var ama özel kanunlar içinde gizli kalması gereken belgelerin veya gizli kalması gereken operasyonların bir şekilde ifşa edilmesinin de TCK'ya, yani Ceza Kanunu'na göre bir suç olması muhtemeldir. İlanihaye bir özgürlük yoktur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hepsi aynı safta buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN