sonuçları - 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri Oy oranları

Giriş Tarihi: 1.11.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 1.11.2015 17:32
Adıyaman seçim sonuçları - 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri Oy oranları

sonuçları için hazır! 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri'nde Adıyaman il ve ilçe ve partilerin oy oranları haberimizde...

1 Kasım Genel sonuçları! 1 Kasım'da yapılan erken seçimlerde Adıyaman'da hangi parti hangi milletvekilini aday gösterdi? Hangi milletvekili kaç oy aldı? İşte Adıyaman 1 Kasım tüm detayları!

Adıyaman ili genel seçim sonuçlarını 1 Kasım 2015 tarihinde YSK'nın seçim yayın yasağının kaldırılmasıyla yayınlayacağız. Seçim haberlerine en hızlı ulaşabileceğiniz aksam.com.tr sizlere seçim ile ilgili kolaylıklar sağlayacak.


1 KASIM 2015 ADIYAMAN SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN!

ADIYAMAN 1 KASIM SONUCU NE OLUR?

Adıyaman'ın 1 Kasım sonucu ne olur? Evet bugünlerde en çok merak edilen sorulardan... Bu kritik sorunun cevabını bulabilmek için 7 Haziran sonuçlarına ve seçim anketlerine bakmak gerekir. AK Parti'nin zirvede olduğu Adıyaman'da 1 Kasım'da da sonuç değişikliği yaşanacağı gözükmüyor.

ADIYAMAN'DA AK PARTİ ZİRVEDE

7 Haziran 2015 tarihinde yapılan seçimde Adıyaman'da AK Parti %58,18 oyla liderliğini korumuştu, ikinci sırayı %22,69 oyla HDP, %11,36 oyla CHP üçüncü sırayı aldı.

İŞTE PARTİLERİN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI


AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1 AHMET AYDIN
2 ADNAN BOYNUKARA
3 İBRAHİM HALİL FIRAT
4 SALİH FIRAT
5 YAKUP TAŞ

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1 Sıddık Şahin
2 Fatma Ulubey
3 Deniz Çakmak
4 Mustafa Hakkan Kılınç
5 Zeynep Saya

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1 MEHMET CANPOLAT
2 BEKİR ÇİÇEK
3 HÜSEYİN TARIK ARDA
4 RİFAT ERDEM
5 HAYRİYE KUŞTEPE


HDP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1 Behçet Yıldırım
2 Kemal Bülbül
3 Mahmut Özdemir
4 Ayten Yılmaz
5 Birsen Tunç

İŞ ADAMI AKCAN'DAN, 1 KASIM SEÇİMLERİ AÇIKLAMASI

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde müteahhitlik yapan İş Adamı Adnan Akcan, 1 Kasım'da yapılacak seçimin sonuçlarının hayırlı olmasını diledi. İş Adamı Akcan seçimlerle alakalı olarak yaptığı basın açıklamasında seçimin şimdiden hayırlı olmasını dilediğini ifade etti. Ülkenin 4 gün sonra yeniden sandık başına gideceğini hatırlatan Akcan, "7 Haziran seçimlerinden 146 gün sonra yeniden seçim yapılacak. Bu seçimlerde milletimiz sandık vasıtasıyla iradesini bir kez daha ortaya koyacak. Milletin meclis aritmetiğine yapacağı müdahale ile daha büyük, daha güçlü, daha müreffeh, daha kudretli Türkiye inşası yolunda, iki seçim arasında geçen mola süresini telafi edecek bir irade ortaya koyacağına inanıyorum. siyaset millete yük olmak için değil milletin yükünü almak için yapılır. Siyaset muhalefete konuşlanıp konuşmak için değil milletin hizmetine koşmak için yapılır. Siyaset kapı kapatmak için değil milletin önüne yeni fırsat kapıları açmak için yapılır. Siyaset mazeret üretmek için değil marifet göstermek için yapılır. Siyaset düğüm atmak için değil problem çözmek için yapılır.1 Kasım seçimleri yapmak isteyenle yıkmak isteyen arasında milletimizin bir tercih yapacağı seçim olacak. 7 Haziran seçimlerinden bu yana geçen süreçte yaşananlar ortada. Türkiye'yi bu manzaraya mahkûm edenler de ortada. Ben eminim ki, milletimiz 1 Kasım'da istikrar sürsün Türkiye büyüsün diyerek oyunu kullanacak ve ülkemizin yükselişi devam edecektir" dedi.


BAŞKAN GÜRSOY, SEÇİM ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ

Ak Parti adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hakan Gürsoy, 1 Kasım'da yapılacak olan seçim çalışmalarını değerlendirerek, teşkilat olarak adeta bir seferberlik ilan ettiklerini söyledi.
1 Kasım sabahına kadar çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüreceklerini belirten AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hakan Gürsoy, "7 Haziran seçimi sonrası teşkilat olarak gerek genel merkezde yapılan toplantılarda, gerekse de il ilçe teşkilatı olarak kendi aramızda defalarca yapmış olduğumuz toplantılarda 7 Haziran seçiminde neleri eksik yaptık, yanlışlarımız nelerdi bunu enine boyuna tartıştık. Seçim sonrası ülke geneli AK Parti yine de birinci parti olmasına rağmen milletimizin bize vermiş olduğu mesajı iyi algıladık. AK Parti olarak ülkede yakalamış olduğumuz istikrarın devamı için, milletimizin sandıkta vermiş olduğu karara saygı duyarak muhalefet partilerle bir koalisyon hükümeti kurma çabamız sonuçsuz kaldı. 1 Kasım'da yapılacak olan seçim öncesi çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. 7 Haziran seçimine nazaran bu seçim çalışmalarını daha sıkı tutuyoruz. Eksiklerimizi gördük, hatalarımızı gördük. Bunları telafi etme adına teşkilat olarak elimizden geleni yapıyoruz. Teşkilat olarak top yekun bir seferberlik ilan ettik. Çalışmalarımız kapsamında Milletvekillerimiz, teşkilat üyelerimiz, İl, ilçe, kadın kolları, gençlik kolları başkanlıklarımız il merkezinde, ilçelerde, köylerde ev ziyaretleri, esnaf ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. 7 Haziran seçiminin bir tekrarını 1 Kasım seçimiyle kısmet olursa yapacağız. Ancak 1 Kasım seçiminin tekrarı yok, telafisi hiç yok. 7 Haziran seçimi sonrası ülkede yaşanan olayları herkes çok iyi gördü. Hükümet kurulmadığı için ülkede istikrar bozulma durumuna getirildi. Bunun zararını ise millet olarak bizler çektik. Yapmış olduğumuz çalışmalar ve ziyaretler esnasında vatandaşımızın da ülkemizdeki istikrarın sürmesi yönünde geri dönüşleri var. Bir oy bizim için çok önemli. Ülkemizde yeniden güvenliğin ve huzurun sağlanması, ekonominin yeniden rayına girmesi için, huzurumuz için, milli birlik ve beraberliğimiz için tek başına iktidar gerekli. Tek başına iktidar olmaya aday tek parti AK Partidir. Çocuklarımız için, yarınlarımız için, ülkemiz için, ülkemizdeki huzur ve refah için milletimizin destek ve dualarını bekliyoruz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adıyaman seçim sonuçları - 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri Oy oranları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN