Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sonuçları - 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri oy oranları

1 Kasım 2015 Genel leri il ve ilçe ve oy oranları haberimizde. Afyonkarahisar seçim sonuçlarını buradan takip edebilirsiniz

Giriş Tarihi: 30.10.2015 15:36 Güncelleme Tarihi: 1.11.2015 17:18
Afyonkarahisar seçim sonuçları - 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri oy oranları
1 Kasım 2015 Genel sonuçları! 1 Kasım seçimlerinde Afyonkarahisar 'da hangi parti hangi milletvekilini aday gösterdi? Hangi milletvekili kaç oy aldı? İşte Afyonkarahisar 1 Kasım !

1 KASIM 2015 AFYON SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN!

Afyonkarahisar ili genel seçim sonuçlarını 1 Kasım 2015 tarihinde YSK'nın seçim yayın yasağının kaldırılmasıyla yayınlayacağız.

AFYONKARAHİSAR'DA 1 KASIM 2015 SEÇİM SONUCU NASIL ÇIKAR?

7 Haziran 2015 seçimlerinde son anketlere bakılırsa Afyonkarahisar 1 Kasım seçim sonuçları benzer çıkacak görünüyor.


AK PARTİ AFYONKARAHİSAR'DA ZİRVEDE

7 Haziran seçimlerinde %52.36 oyla birinci sırada yer alan AK Parti'yi, %25,45 oyla MHP takip ederek ikinci sırada yer aldı. %16, 75 oyla da CHP üçüncü sırada yer aldı.


AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI


1 VEYSEL EROĞLU
2 ALİ ÖZKAYA
3 HATİCE DUDU ÖZKAL
4 MEHMET KOCA
5 CENGİZ SAĞLAM


CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1 Burcu Köksal

2 Hatice Gök

3 Bekir Kasap

4 İsmahan Nergiz

5 Adnan Çelik


MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1 MEHMET
2 KEMALETTİN YILMAZ
3 SELCEN KARAER
4 UYGUR TEMİZER
5 ERTUĞRUL SEVİM


HDP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1 Mehmet Bayraktar
2 Veda Çelik
3 İsmail Kaçmaz
4 Cavidan Nizamoğlu
5 Remzi Yaşar Dikmenyıldız

AK Parti adayı Koca seçim çalışmalarını Bolvadin'de sürdürdü

Ak Parti afyonkarahisar Milletvekili adayı Mehmet Koca, seçim çalışmaları kapsamında memleketi Bolvadin ilçesinde mahalle muhtarları ile kahvaltı da bir araya geldi.

Koca, 1 Kasım seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarını Bolvadin ilçesinde sürdürdü. İlk olarak Bolvadin'deki köy ve mahalle muhtarları ile kahvaltı da buluşan Milletvekili adayı Koca, muhtarların özlük haklarındaki değişiklikten bahsetti. Muhtarların 690 TL olan maaşlarının 875 TL'ye AK Parti hükümetleri tarafından yükseltildiğini ifade eden Koca, "Muhtarlarımızın özlük haklarında büyük bir değişim sağlandı. Uzun bir süre üzerinde çalışılan muhtarların özlük hakları konusu hükümetimiz tarafından karara bağlandı. 460 TL maaş alan muhtarlarımız şuanda 875 TL maaş alıyor. Yaklaşık olarak yüzde 90 oranında maaşlarda bir artış sağlandı. Yapılan bu düzenleme ile muhtarlarımız rahat bir nefes aldı" dedi.
Muhtarlarla toplantısının ardından ilçe merkezinde esnafları ve pazar yerini dolaşan Milletvekili adayı Mehmet Koca, esnaflara hayırlı işler diledi. Çarşı esnafının taleplerini alan Koca, "Hükümetlerimiz esnaf ve sanatkarının yanında oldu. Allah'ın izni ile bundan sonrada yanında olacak" dedi. Esnafların ardından ilçeye kurulan pazar yerini dolaşan Koca, vatandaşların büyük teveccühü ile karşılaştı. Pazarcıların taleplerini alan Koca, AK Parti hükümetleri döneminde esnaf ve sanatkara yönelik yapılan çalışmalardan bahsetti.BAKAN EROĞLU SEÇİM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA SANDIKLI İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ

Orman ve Şu İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yaklaşan 1 Kasım seçimleri öncesi afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesini ziyaret ederek vatandaşlardan partisine destek istedi.
Bakan Eroğlu, seçim çalışmaları kapsamında geldiği memleketi ve seçim bölgesi Afyonkarahisar'da ilk olarak Sandıklı ilçesine geçti. Burada önce İlçe Beleiyesi'ni ziyaret eden Bakan Eroğlu, daha sonra Belediye Meydanında oluşturulan alanda vatandaşlara aşure ikramında bulundu. İkramın ardından burada vatandaşlara hitap eden Bakan Eroğlu, yaklaşan 1 Kasım seçimlerinde partisine destek istedi. Konuşmasında Ak Parti hükümetlerinin Afyonkarahisar ile birlikte Sandıklı ilçesine gerçekleştirdiği yatırımlardan bahseden Bakan Eroğu, "Bizim dönemimizde Sandıklı'ya gelen yatırım geçmiş dönemde üç ile gelen yatırıma denk. Geçmiş dönemlerde Afyonkarahisar, Uşak ve Kütahya'ya gelen yatırım kadar Sandıklı'ya yatırım geldi. Cumartesi günü Ödemiş'e gittim. Oradan Başbakanımız ile beraber Adana'ya geçtik. Kendisine patates üreticilerinin zararını aktardım. Başbakanımız Başbakanlık Müsteşarlığına talimat verdi. Patates üreticilerinin zararlarını karşılamak için 5 milyon TL ödenek ayrıldı. Patates üreticilerinin destek verilecek. Memurumuzun, çiftçimizin, vatandaşımızın, işçimizin her zaman yanındayız. Esnafımızın her zaman yanındayız. Bunları halkımızın da göz önünde bulundurması gerekir" dedi.
Konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Eroğlu, bir gazetecinin "Sandıklıspor'a desteğiniz olacak mı?" sorusuna yanıt vererek, "Sandıklıspor başta olmak üzere bütün takımlara destek oluyoruz. Sporu önemsiyoruz, bazı orman alanlarında da spor alanları oluşturuyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımız gerekli destekleri bütün takımlara sağlıyor ve sağlamaya devam edecek" diye konuştu.
Bakan Eroğlu Sandıklı programında daha sonra esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Sezen'den açıklama
AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Hüseyin Sezen, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hayır zihniyetinin Afyonkarahisar'daki MHP teşkilatına da sirayet ettiğini söyledi.

Toplantıda, geçtiğimiz günlerde Emirdağ ilçesinde Ülkü Ocakları üyesi 6 kişinin istifa ederek AK Parti'ye geçmesinin ardından MHP İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya cevap veren Sezen, yapılanın siyaseten etik olmadığını dile getirdi. MHP İl Başkanlığından, AK Parti'ye katılanların partilerinden olmadığı yönünde açıklama yapıldığına işaret eden Sezen, şunları kaydetti: "Bu arkadaşlar Emirdağ ilçesinde Ülkü Ocakları üyesi. Bu gençleri MHP'li kabul etmiyorlarsa takdir kendilerinindir. MHP lideri Devlet Bahçeli'nin hayır zihniyeti, Afyonkarahisar'daki MHP teşkilatına da sirayet etti. Hukuka aykırı bayrak ve afiş astığımızdan bahsedildi. Afyonkarahisar merkezde İlçe Seçim Kuruluna bildirdiğimiz 6 seçim büromuz vardır. Teşkilat binaları ve seçim bürolarına bayrak, afiş, poster gibi materyallerin asılması yasaldır. 'Haydi Bismillah' lafzının YSK'nın kararı ile sadece şarkı olarak kullanılması yasaklanmıştır. Bunun poster ve pankart gibi materyallerde kullanılması, İlçe Seçim Kurulunda sadece MHP'li üyelerin hayır oyuna karşı oy çokluğu ile uygun görülmüştür."

İl Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Mustafa Ötken de "Bildiğiniz gibi seçimlere sayılı günler kala çalışmalarımızı yoğun şekilde sürdürüyoruz" dedi.

Milletvekili adaylarının ilçe, belde, köy ve mahallelerde yoğun çalışma programı sürdürdüklerini belirten Ötken, çalmadık kapı sıkmadık el bırakmayan milletvekili adayları ve teşkilat mensuplarının vatandaşlarla bir araya geldiğini ifade etti.
İl Başkanı Yardımcısı ve Siyasi Hukuk İşleri Başkanı Hüseyin Tutumlu, 7 Haziran öncesi yürütülen kampanyanın aynısının 1 Kasım öncesi de yürütüldüğünü dile getirdi.

"Bu seçimde MHP ve CHP gibi siyaseti partiler seçim bürosu açmamış olabilirler" diyen Tutumlu, şunları söyledi:

"Kampanyalarını daha sınırlı tutuyor olabilirler. Ama bu onlara bizim 7 Haziran seçimlerinde nasıl bir tanıtım kampanyası düzenlemiş isek ve yürütmüş isek o yoğunlukta kampanya yürütmemize mani olacak şikayetlerde bulunmak hakkı verilmez. 7 Haziran seçimlerinde Afyonkarahisar'da aldıkları oyun eridiğini gördükleri için maalesef bu seçimde hem MHP hem de CHP sürekli bir şikayet ve seçim kurullarına itiraz gibi mağdur olduklarına dair sanki algı oluşturmak ister gibi bir sızlanma içerisindedirler. Biz nasıl 7 Haziran seçimleri öncesi güçlü bir kampanya yapmış isek 1 Kasım'a giderken de aynı güçlü kampanyamızı devam ettiriyoruz."


MİLLETVEKİLİ ALİ ÖZKAYA SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, seçim çalışmalarını İhsaniye İlçesinde sürdürerek ilçe merkezinin yanı sıra belde, köy ve mahalleleri ziyaret etti.

Özkaya, seçim çalışmaları kapsamında gittiği İhsaniye ilçesinde çeşitli temaslarda ve ziyaretlerde bulundu. AK Parti İhsaniye İlçe Başkanlığını ziyaretin ardından Döğer Beldesine geçen Milletvekili Av. Ali Özkaya, burada belde pazarını dolaştı. Belde halkının kendisine gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Özkaya, yeni dönemde yapılacak çalışmalardan bahsetti. 4 Ekim tarihinde Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı seçim beyannamesi ile ilgili esnaf ve vatandaşlara bilgiler veren Özkaya, "2002 yılından bu güne kadar yaptığımız yatırım ve hizmetler bundan sonra yapacağımız çalışmaların teminatıdır. Sayın Başbakanımız her kesimi kucaklayan bir seçim beyannamesi açıkladı. İnşallah 1 Kasım günü yeniden iktidara gelerek bundan önce olduğu gibi bundan sonrada yatırımlara ve hizmetlere devam edeceğiz" dedi.
Döğer beldesindeki temaslarının ardından beraberindeki heyetle birlikte Muratlar Köyüne geçen Milletvekili Av. Ali Özkaya, askere gitmek için hazırlanan gençlerin gecesine katıldı. Köy halkı tarafından yoğun bir ilgi gören Özkaya, askere gidecek gençlere hayırlı tezkereler diledi. Asker ocağının Peygamber ocağı olduğunu vurgulayan Özkaya, "Dualarımız asker kardeşlerimizedir. Bu gün vatanımızı ve milletimizi korumak için Peygamber ocağına giderek vatani görevlerini yerine getirecekler. Allah yollarını açık etsin ve ailelerine gittikleri gibi dönmeyi nasip etsin" diyerek konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afyonkarahisar seçim sonuçları - 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri oy oranları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN