Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sonuçları - 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri oy oranları

'da heyecan dorukta! 1 Kasım 2015 Genel leri Ağrı il ve ilçe ve oy oranları haberimizde...

Giriş Tarihi: 30.10.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 1.11.2015 17:19
Ağrı seçim sonuçları - 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri oy oranları
1 Kasım sonuçları! 1 Kasım'da yapılan seçimlerde Ağrı'da hangi parti hangi milletvekilini aday gösterdi? Hangi milletvekili kaç oy aldı? İşte Ağrı 1 Kasım !

1 KASIM 2015 AĞRI SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN!

1 Kasım 2015 Ağrı seçim sonuçlarını, YSK'nın seçim yayın yasağını kaldırması ile açıklayacağız.

AĞRI'DA 1 KASIM SONUÇLARI NASIL ÇIKAR?

7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde Ağrı ilinde kazanan HDP olmuştu. Bu sebepten ötürü 1 Kasım seçimlerinde de benzer bir sonuç çıkacağı gözüküyor.

AĞRI'DA HDP ZİRVEDE

7 Haziran 2015 genel seçimlerde HDP %78,22 oyla birinci sırada yer aldı. AK Parti %15,83 oyla ikinci olup, MHP %2,57 ile üçüncü oldu.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1 CESİM GÖKÇE

2 İSMAİL OĞUR

3 ERHAN TENEKECİ

4 ZEYNEL ABİDİN ÇAKIR

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1 Kazım Güzel
2 Erkan Sayan
3 Mehmet Sıddık Yel
4 Kasım Aslan

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1 MUSTAFA ÖRÜ
3 COŞKUN AYTEKİN
4 HIDIR ÇALPAN
4 BEKİR ÖZMUTLU


HDP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1 Leyla Zana
2 Bedran Öztürk
3 Dirayet Taşdemir
4 Mehmet Emin İlhan

AK PARTİ İL BAŞKANI ATMACA'NIN ELEŞKİRT ZİYARETİ

Ak Parti Ağrı İl Başkanı Kemal Atmaca, beraberindeki partililerle Eleşkirt ilçesinde bazı ziyaretlerde bulundular.
Beraberindeki partililerle Eleşkirt esnafını ziyaret eden Kemal Atmaca, 1 Kasım seçimleri için destek istedi. AK Parti'nin seçim bürosunu da ziyaret eden Atmaca, burada AK Parti Ağrı Milletvekili Adayı Erhan Tenekeci, AK Parti Eleşkirt İlçe Başkanı Aytekin Arslan, Yücekapı Belediye Başkanı İlhami Zeyrek, Belediye Başkan Yardımcısı Dadaş Sarı ve partililer tarafından karşılandı. Partililerle bir süre sohbet eden Atmaca, daha sonra ilçeden ayrıldı.


Ağrı'da HDP'ye büyük şok!

Ağrı Sulh Ceza Hakimliği, HDP'nin seçim için hazırladığı broşürlerde "Terörle Mücadele Kanunu'na muhalefet" suçu işlendiği gerekçesiyle söz konusu broşürlere el konulmasına karar verdi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığınca HDP'nin seçim broşürlerinde, 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu'nun 7. maddesi 2. fıkrasında düzenlenen "terör örgütünün; cebir, şiddet veya tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterecek veya övecek ya da bu yöntemlere başvurmayı teşvik edecek şekilde propagandasını yapma" suçu işlendiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı.


Soruşturma kapsamında başsavcılığın başvurusu üzerine Ağrı Sulh Ceza Hakimliği, Basın Kanunu uyarınca suça konu broşürlere el konulmasını kararlaştırıldı.

Karara, HDP Ağrı İl Örgütü avukat Olcay Öztürk aracılığıyla itiraz etti.

Patnos Sulh Ceza Hakimliğine itiraz dilekçesi veren Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu seçim broşürlerinin HDP Genel Merkezince hazırlatıldığını ve tüm Türkiye'ye yönelik seçim vaatlerini ve ilkelerini içerdiğini belirterek, bu nedenle söz konusu kararın haksız ve hukuka aykırı olduğunu savundu.

El konulan broşürlerdeki ifadeler

Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında el konulmasına karar verilen broşürlerde şu ifadeler yer alıyor: "Büyük halkların farklılıklarıyla birlikte kendi iradesi ile yaşamasından yanayız. Doğrudan demokrasiye inanıyoruz. Kendimizi de kentimizi de ülkemizi de yönetmek istiyoruz. Yetkinin merkezde, tek kişide toplatılmasına karşı, yerel demokrasiyi, yerel yönetimlerin güçlendirilmesini, yerinden yönetimi, yani öz yönetimi savunuyoruz. Valimizi, kaymakamımızı kendimiz seçmek istiyoruz. Bunun için bir kez daha inadına HDP."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağrı seçim sonuçları - 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri oy oranları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN